Rusijos užsienio žvalgybos vadovas trečiadienį apkaltino Jungtines Valstijas Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos gynimu ir pažėrė kritikos dėl 20 mln. dolerių sumos, kurią šalis skyrė antivyriausybinių protestų paramai.
Rusijos užsienio žvalgybos tarnybai (SVR) vadovaujantis Sergejus Naryškinas pranešime, kurį paskelbė Rusijos naujienų agentūros, pareiškė, kad Vašingtonas buvusią kandidatę į prezidento postą S. Cichanouskają ir kitus aktyvistus „tvirtai priėmė po savo sparnu“.
Anksčiau anglų kalbos mokytoja ir vertėja dirbusi 38-erių S. Cichanouskaja perėmė savo vyro, populiaraus tinklaraštininko Sergejaus Cichanouskio kandidatūrą į Baltarusijos vadovo postą po to, kai jis buvo suimtas.
Opozicijos politikė šiuo metu yra pabėgusi į Lietuvą, o daugybė jos rėmėjų taip pat buvo priversti trauktis ar buvo įkalinti.
S. Naryškinas tvirtino, kad Vakarai protestus ruošė dar prieš rugpjūčio 9 dienos rinkimus, ir pridūrė, jog JAV įvairioms teisių aktyvistų grupėms išdalino 20 mln. dolerių.
Jo teigimu, lėšos nukeliavo pas „nepriklausomus tinklaraštininkus“, o „patyrę Amerikos instruktoriai“ tokiose šalyse, kaip Lenkijoje ir Ukrainoje, mokė perspektyviausius aktyvistus.
„Protestai nuo pat pradžių buvo gerai suorganizuoti ir koordinuojami iš užsienio, – teigė S. Naryškinas. – SVR turima informacija, JAV vaidina itin svarbų vaidmenį dabartiniuose Baltarusijos įvykiuose.“
Spalvotosios revoliucijos vadovėlis
Aliaksandras Lukašenka dėl masinių protestų, kuriuose reikalaujama jo atsistatydinimo, pateikė kaltinimų įvairioms valstybėms – iš pradžių bandymais destabilizuoti šalį kaltinta Rusija, tačiau vėliau kaltinimų pažerta Ukrainai, Čekijos Respublikai ir Didžiajai Britanijai.
„Žinome, kas vadovauja (protestams), kas nori, kad kažkas nutiktų Baltarusijoje, tad išliekame budrūs ir esame pasirengę atsakyti į bet kokį iššūkį“, – trečiadienį susitikime su aukšto rango pareigūnais sakė A. Lukašenka.
Jo teigimu, už protestų „daugiausiai“ stovi Jungtinės Valstijos, besinaudojančios savo „tinklais vadinamosios demokratijos paramai“.
Jis tvirtino, kad protestų organizatoriai naudoja „spalvotųjų revoliucijų vadovėlius“, omenyje turėdamas Kremlių remiančių lyderių nuvertimus buvusiose Sovietų Sąjungos valstybėse, pavyzdžiui, Ukrainoje.
Vokietijos valdžia paleido į laisvę 2013-aisiais už šnipinėjimą Rusijos naudai nuteistą moterį – Haidrun Anšlag. Ji išsiųsta iš Vokietijos ir greičiausiai jau – Rusijoje.
Kodėl Vokietijos valdžia paleido į laisvę šnipę, kuriai dar buvo likę kalėti beveik trejetą metų? Juolab kad Haidrun Anšlag ir jos sutuoktinio Andreas Anšlag demaskavimas buvo laikomas vienu rimčiausių šnipinėjimo skandalų po Berlyno sienos griūties.
Rusijos SVR (Služba vnešnej razvedki) nuo šių metų pradžios kuria naujas tinklaraščių monitoringo metodikas. Apie tai rašo laikraštis “Kommersant”.
Tinklaraščių monitoringui Išorinės žvalgybos tarnyba (rus. SVR) išleido 30 milijonų rublių. “Komersant” duomenimis, kalbama apie tris tenderius už tokią sumą.
Pagrindinis tikslas – parengti visuomenės nuomonės formavimo per socialinius tinklus metodikas. Tai bus daroma tam tikrų informacinių pranešimų pagalba. Visų tenderių užsakovas – viena karinė dalis, kuri, kaip rašo leidinys, priklauso Išorinės žvalgybos tarnybai.
Kodėl JAV pavyko išardyti rusų šnipų – nelegalų tinklą? Laikraštis “Komersant” į šį klausimą atsako paprastai – amerikiečiams talkino išdavikas.
Taigi kai kurie Rusijos šaltiniai šiandien tvirtina, jog rusų šnipų – nelegalų tinklą amerikiečiai sugebėjo išardyti tik po to, kai į jų pusę perbėgo aukšto rango Rusijos SVR (Služba vnešnej razvedki) pareigūnas.
Omenyje turimas pulkininkas Ščerbakovas, ilgokai dirbęs SVR skyriuje, kuris kuravo būtent amerikietiškus reikalus ir Jungtinėse Valstijose gyvenusius rusų nelegalus – šnipus.