Japonijos premjeras Shinzo Abe ketvirtadienį pristatė 13 trln. jenų (apie 108 mlrd. eurų) investicijų priemones, kurios padės trečiai didžiausiai pasaulio ekonomikai atsigauti po neseniai ištikusių gamtos stichijų.
 
Investicijų paketu taip pat siekiama padėti šalies gyventojams ištverti praeitą mėnesį padidintus mokesčius ir išgyventi galimą ekonomikos nuosmukį po 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių bumo.
 
„Įgyvendinsime ryžtingas fiskalinės politikos priemones, kurių dydis siekia 13 trln jenų. Parengėme galingą priemonių paketą“, – paskelbė premjeras Sh. Abe.
 
Visuomeninio transliuotojo NHK ir kitų žiniasklaidos priemonių duomenimis, šį paketą vėliau ketvirtadienį Vyriausybė priims per posėdį, o iš viso investicijos sieks 26 trln. jenų – dar 13 trilijonų prisidės privatus sektorius.
 
Pagal planą, vyriausybė skirs apie 6 trln. jenų viešosioms investicijoms po keleto gamtos katastrofų – įskaitant keliasdešimt žmonių pražudžiusį taifūną Hagibis – kurios padarė didžiulės žalos šalies infrastruktūrai.
 
Japonijos ekonomika šiemet augo, daugiausia dėl kylančios paklausos prieš kitąmet liepą vyksiančias olimpines žaidynes. Kai kurie analitikai įspėja, kad Japonijos ekonomika smuks po šio didžiulio sporto renginio.
 
Paketu taip pat siekiama sumažinti poveikį, kurį gyventojai patiria dėl vartojimo mokesčio padidinimo nuo 8 iki 10 proc. Taip pat bus padedama šalies įmonėms pasirengti galimai pasaulinei ekonomikos krizei dėl JAV–Kinijos prekybos ginčų.
 
Tokijo akcijų indeksai šoktelėjo po šių naujienų.
 
„Ypač dėl šio paketo naudos gaus paveiktų įmonių, pavyzdžiui, statybos sektoriuje, akcijos“, – naujienų agentūrai AFP sakė „IwaiCosmo Securities“ brokeris Toshikazu Horiuchi.
 
Savo ruožtu Japonijos tyrimų instituto ekonomistas Yusuke Shimoda įspėjo, kad šio paketo poveikis gali būti ribotas.
 
„Paketas padės su infrastruktūra susijusioms įmonės, bet mažai tikėtina, kad padės iš esmės reformuoti lėtai augančią šalies ekonomiką“, – sakė Y. Shimoda.
 
Vyriausybė taip pat ketina skatinti žemės ūkio produkcijos eksportą, kitąmet įsigaliojant dvišaliam JAV ir Japonijos prekybos susitarimui, skelbė „Kyodo News“.
 
Be to, Japonijos valdžia taip pat padės vidutinio amžiaus žmonėms, kuriems dėl ekonomikos sulėtėjimo nepavyksta susirasti darbo, įsilieti į darbo rinką.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.05; 11:15

Japonijoje siautėjęs smarkus taifūnas Hagibis pražudė mažiausiai 11 žmonių, apie 100 gyventojų buvo sužeisti, keliolika laikomi dingusiais, sekmadienį pranešė TV stotis NHK.
 
Tarp dingusiųjų yra aštuoni žmonės iš krovininio laivo, kuris šeštadienio vakarą nuskendo prie Tokijo krantų. Keturis įgulos narius pavyko išgelbėti.
 
Taifūnas šeštadienio vakarą (vietos laiku) sausumai smogė į pietvakarius nuo Tokijo esančiame Idzu pusiasalyje. Dar prieš tai smarkios liūtys ir stiprūs vėjai sukėlė potvynius ir purvo nuošliaužas.
 
TV stotys rodė iš oro darytas užtvindytų gyvenamųjų teritorijų, be kita ko, Nagano provincijoje,  nuotraukas. Kariniais sraigtasparniais ir guminėmis valtimis žmonės buvo gelbėjami iš apsemtų namų. Buvo apgadinti pastatai ir automobiliai, išvirtę medžiai blokavo kelius.
 
Sekmadienį padėtis pamažu rimo, oro uostuose ir geležinkelio stotyse iš dalies buvo atnaujintas eismas.
 
Artėjant taifūnui, meteorologijos tarnyba įspėjo dėl „didelės katastrofos“ ir Tokijo regionui paskelbė aukščiausią pavojaus laipsnį. Žinybos paragino 7,3 mln. žmonių palikti namus, dešimtys tūkstančių šiam raginimui pakluso.
 
Vakare taifūno stiprumas buvo sumažintas nuo „labai didelio“ iki „didelio“.
Sostinėje Tokijuje buvo atšaukti visi skrydžiai. Tūkstančiai namų ūkių liko be elektros energijos.
 
Japonijoje kasmet siautėja apie 20 taifūnų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.13; 05:00

Nepale smarkių liūčių sukeltų potvynių ir nuošliaužų aukų skaičius išaugo iki 43 žmonių. Tai sekmadienį pranešė naujienų agentūra ANI.
 
Anksčiau buvo pranešta apie 32 žuvusiuosius. Dar 24 žmonės laikomi dingusiais be žinios, apie 20 gyventojų buvo sužeisti.
 
Liūtys Nepale prapliupo ketvirtadienį. Stichija smogė 21 šalies rajonui, šimtai žmonių buvo evakuoti. Apie 28 tūkstančius saugumo pajėgų pareigūnų mobilizuoti, kad teiktų gyventojams reikiamą pagalbą. Nepalo valdžia primygtinai rekomenduoja žmonėms likti saugiose vietose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.14; 09:00

Sugriauti namai, išversti elektros perdavimo stulpai, po vandeniu atsidūrusios ištisos vietovės: ciklonas „Fani“ pridarė didelės žalos Indijoje. Laimei, skriedamas Bangladešo kryptimi, jis gerokai susilpnėjo. Audros, smogusios Indijai netoli Purio miesto, vėjo stiprumas penktadienio rytą siekė iki 205 km/h, o po 24 valandų jo greitis jau buvo perpus mažesnis.

Meteorologai prognozuoja, kad ciklonas toliau silps. Tačiau aukų skaičius gali toliau didėti. Indijoje stichija pražudė mažiausiai 8 žmones. Bangladeše žuvo moteris.

„Fani“ buvo stipriausias ciklonas per 20 metų, smogęs Indijos rytinei pakrantei. Ir čia, ir Bangladeše iš pakrantės vietovių buvo evakuota šimtai tūkstančių gyventojų.

Audros Bengalijos įlankoje nėra retos, pirmiausiai – nuo balandžio iki lapkričio.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.05; 08:12