Taifūnas Hagibis Japonijoje pražudė mažiausiai 11 žmonių


Japonijoje siautėjęs smarkus taifūnas Hagibis pražudė mažiausiai 11 žmonių, apie 100 gyventojų buvo sužeisti, keliolika laikomi dingusiais, sekmadienį pranešė TV stotis NHK.
 
Tarp dingusiųjų yra aštuoni žmonės iš krovininio laivo, kuris šeštadienio vakarą nuskendo prie Tokijo krantų. Keturis įgulos narius pavyko išgelbėti.
 
Taifūnas šeštadienio vakarą (vietos laiku) sausumai smogė į pietvakarius nuo Tokijo esančiame Idzu pusiasalyje. Dar prieš tai smarkios liūtys ir stiprūs vėjai sukėlė potvynius ir purvo nuošliaužas.
 
TV stotys rodė iš oro darytas užtvindytų gyvenamųjų teritorijų, be kita ko, Nagano provincijoje,  nuotraukas. Kariniais sraigtasparniais ir guminėmis valtimis žmonės buvo gelbėjami iš apsemtų namų. Buvo apgadinti pastatai ir automobiliai, išvirtę medžiai blokavo kelius.
 
Sekmadienį padėtis pamažu rimo, oro uostuose ir geležinkelio stotyse iš dalies buvo atnaujintas eismas.
 
Artėjant taifūnui, meteorologijos tarnyba įspėjo dėl „didelės katastrofos“ ir Tokijo regionui paskelbė aukščiausią pavojaus laipsnį. Žinybos paragino 7,3 mln. žmonių palikti namus, dešimtys tūkstančių šiam raginimui pakluso.
 
Vakare taifūno stiprumas buvo sumažintas nuo „labai didelio“ iki „didelio“.
Sostinėje Tokijuje buvo atšaukti visi skrydžiai. Tūkstančiai namų ūkių liko be elektros energijos.
 
Japonijoje kasmet siautėja apie 20 taifūnų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.13; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *