liub

Stebint, kas vyksta šalyje, dažnai kyla klausimas, kiek Lietuvos nenaudai darbuojasi jedinstvininkų, platformininkų ir autonomininkų (dar turbūt reikėtų pridėti ir tuos, kurie mąsto kaip stribai).

Tokia problema, manau, išlieka ir ilgai dar išliks, nes po 1991 m. sausio 13-osios įvykių dalis jų niekur nepasitraukė – gyvena tarp mūsų įsitrynę į įvairias pareigas ar postus, juos keičia jų vaikai, ir daugelis užsiima ardomąja veikla, kuri ypač suaktyvėjo pastaruoju metu, nes artėja rinkimai. Be abejo, vienokiu ar kitokiu būdu juos remia nedraugiškų kaimyninių šalių atitinkamos tarnybos. Visa tai akivaizdu iš faktų, kuriuos stebiu įvairių renginių metu, bei iš publikacijų žiniasklaidos priemonėse. Juos čia ir išdėstysiu.

Continue reading „Provokatoriai ir provokacijos“

anusauskas_anusauskas

„Kaimyninių šalių diplomatai kartais užsimiršta, kad yra svetimoje šalyje“, – sako Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Seimo NSGK vadovas A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ sakė, kad komitetas pastebi kai kuriuos ne visai deramus kaimyninių šalių diplomatų judesius.

„Tenka pripažinti, kad kai kurių kaimyninių šalių diplomatai kartais užsimiršta, kad yra svetimoje šalyje ir leidžia sau peržengti jų statuso apibrėžtas ribas.

Kai kurie jų pasisakymai tikrai būna nesuderinami su diplomatine veikla“, – sakė jis, komentuodamas diplomatų vaidmenį eskaluojant tautinius ir istorinius klausimus.

Continue reading „Rusijos diplomatai užsimiršta?“