Rusijos diplomatai užsimiršta?


„Kaimyninių šalių diplomatai kartais užsimiršta, kad yra svetimoje šalyje“, – sako Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Seimo NSGK vadovas A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ sakė, kad komitetas pastebi kai kuriuos ne visai deramus kaimyninių šalių diplomatų judesius.

„Tenka pripažinti, kad kai kurių kaimyninių šalių diplomatai kartais užsimiršta, kad yra svetimoje šalyje ir leidžia sau peržengti jų statuso apibrėžtas ribas.

Kai kurie jų pasisakymai tikrai būna nesuderinami su diplomatine veikla“, – sakė jis, komentuodamas diplomatų vaidmenį eskaluojant tautinius ir istorinius klausimus.

„Balsas.lt“ rašė apie Lietuvos rusų sąjungos viešą demaršą prieš Tautinių bendrijų tarybos pirmininko Mahirą Gamzajevą ir pastarojo atkirtį bei suaktyvėjusią Rusijos diplomatų veiklą, telkiant vadinamuosius Rusijos tėvynainius kovai už, neva, pažeidžiamas teises.

A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ sakė nesusipažinęs atskirai su šia istorija, tačiau patikino, kad pro komiteto akis nepraslydo aiškiai antivalstybinio pobūdžio konferencija Klaipėdoje, kur dalyvaujant Rusijos diplomatams, Lietuva buvo kaltinama išsigalvojanti okupaciją, klastojanti istoriją ir engianti rusus bei lenkus.

Anot jo, matomas ir padidintas Rusijos ambasados ir užsienio reikalų ministerijos atstovų dėmesys atskiroms partijoms bei antilietuviški pasisakymai. „Mes tuos dalykus tikrai matome ir fiksuojame“, – tvirtino A. Anušauskas.

Tuo tarpu Seimo užsienio reikalų komiteto narys, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Justinas Karosas sako nieko tokio dabartinio ambasadoriaus Vladimiro Čikvadzės veikloje nepastebėjęs. „Kai buvo ankstesnis – koks ten, atrodo Cepovas? Tai  ankstesnis viešai davė interviu, kur mus visaip mokė. Dabar tai nieko tokio negirdėjau. Jei ten kažkas privačiai ir vyksta, negaliu žinoti“, – tikino J. Karosas.

Praėjusią savaitę Lietuvos rusų sąjunga paskelbė, kad ji, o ne dvidešimt metų veikianti Tautinių bendrijų taryba atstovauja visų tautinių mažumų interesams ir pareikalavo nušalinti M. Gamzajevą iš Tarybos pirmininko pareigų, nes šis, esą, nepagarbiai kalba apie Rusijos diplomatus ir yra lietuvių nacionalistas.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

www.balsas.lt

2010.11.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *