Imtis šio rašinio paskatino labai nekultūringas išpuolis prieš žurnalistą Algimantą Čekuolį. Negalėjau nė įsivaizduoti, kad žurnalistų „kalvės“ vadovas (Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas A.Vaišnys) galėtų taip užgauliai ir primityviai viešai koneveikti seną, Lietuvos žurnalistikai ir Atgimimui daug nusipelniusį žmogų, iki šiol išmintingai, populiariai rašantį (kalbantį) aktualiomis temomis. Ypač jeigu, kaip teigia pats užpultasis, tame feisbuke paskelbtame Vaišnio rašinyje daug netiesos.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Ar įmanoma išmesti televizorių?“

Televizijos turiniui vis masiškiau persikeliant į internetą, televizorius vis dar išlieka vienu iš dažniausiai perkamų buitinės elektronikos prietaisų. Ekspertų teigimu, tradicinis televizijos žiūrovas neišnyks, tačiau jis mažiau dėmesio skirs vienam ekranui – vis dažniau bežiūrint televizorių jo rankose atsiras telefonas ar planšetinis kompiuteris.

„Televizorius, kaip prekė, vis dar išlaiko patrauklumą – tai liudija visai neseniai Kaune, prekybos centre „Molas“, vykusios televizorių išpardavimo mugės rezultatai, kuomet televizorių pardavimai augo 5 kartus, – sako prekybos centrą valdančios įmonės „BPT Optima Retail“ generalinis direktorius Darius Urbonas. – Pirkėjus domina ne tik patraukli prekės kaina, bet ir galimybė gauti išsamią informaciją, pasikonsultuoti su čia dirbančiais specialistais – to dažnai trūksta televizorių įsigyjant internetu.“

Continue reading „Į internetą persikelianti televizija didina televizorių pardavimus“

televizorius

Australijos tyrėjų grupė iš Baker IDI Heart and Diabetes Institute, vadovaujama Dr. David Dunstan, atrado, kad širdies kraujagyslių ligų mirtingumas pas suaugusius priklauso nuo TV žiūrėjimo. Buvo nustatyta, kad viena TV žiūrėjimo valanda per dieną širdies kraujagyslių ligas padidina 18 proc. Visų mirties atvejų riziką padidina 11 proc., o nuo vėžio mirties riziką padidina 9 proc. Tyrime dalyvavo 8 800 žmonių nuo 6 metų. O tie kurie žiūri TV keturias ir daugiau valandų per dieną, padidina širdies kraujagyslių ligų mirties riziką 80 proc.

Otava. Institute of Marriage and Family Canada paskelbė naują tyrimą apie 14-19 m. jaunuolius. Rasta, kad  tiek mergaitės, tiek berniukai, kurie rūko marihuaną atitinkamai yra 60 proc. ir 49 proc. labiau įsitraukę į paleistuvavimą.  Jaunuoliai, vartojantys narkotikus ir alkoholį, dažniau pasiduoda rizikingam seksualiniam elgesiui. Tyrimas atskeildė ryšį tarp mergaičių bandymų nusižudyti ir paleistuvavimo.

Continue reading „Televizoriaus žiūrėjimas didina galimybę susirgti širdies kraujagyslių ligomis“