Neįtikėtina istorija nutiko „numeriui 2“ iš antisemitinės partijos „Už geresnę Vengriją“. Pažinęs savo genealoginį medį, Čianadas Segedis nuėjo į TV ir viešai paprašė atleisti. Žiaurus smūgis jo dešiniųjų radikalų partijai, ir be to patiriančiai sunkumų dėl antirasistinio Orbano vyriausybės kurso pasikeitimo, rašo Andrea Tarkvinis laikraščio La Repubblica svetainėje.

Jis buvo antras žmogus neonacistinėje ir antisemitinėje partijoje „Už geresnę Vengriją“ („Jobbik“), kuri yra trečia politinė jėga šalyje, sakoma straipsnyje. Tik jos lyderis Gaboras Vona galėjo pasigirti didesne charizma ir didesniais oratoriniais gabumais, ir štai netikėtai kažkas pasikeitė, radikaliai ir atsitiktinai: Čianadas Segedis sužinojo apie savo žydiškas šaknis. Ieškodamas prarasto ryšio, jis paliko vadovaujančius postus ir pasitraukė iš partijos.

Continue reading „Vengrija: neonacistų lyderis sužinojo, kad jis žydas, ir atgailavo“

jobbik

Vengrijos partija Jobbik (Už geresnę Vengriją, įkurta 2003 m.), kuri yra laimėjusi tris vietas Europos Parlamente, lietuviškuose google puslapiuose vadinama „kraštutinių dešiniųjų“, „ultradešiniosios pakraipos“, „radikalių dešiniųjų pažiūrų“, „ekstremistine“, „rasistine“, „antisemitine“,„nacionalistine“ partija. Beje, Oksforde išleistame žodyne „Advanced Learner’s Dictionary“ (7-asis leidimas, p. 1014) pirmoji žodžio „nationalist“ reikšmė skamba taip: asmuo, kuris nori, kad jo šalis būtų nepriklausoma; antroji reikšmė: asmuo, kuris labai myli ir didžiuojasi savo šalimi; ir trečioje vietoje parašyta reikšmė: asmuo, manantis, kad jo šalis yra geresnė už bet kurią kitą.

Continue reading „Jobbik lyderė Morvai: „Būtiniausiu atveju Vengrija išstotų iš Europos Sąjungos““