Vengrija: neonacistų lyderis sužinojo, kad jis žydas, ir atgailavo


Neįtikėtina istorija nutiko „numeriui 2“ iš antisemitinės partijos „Už geresnę Vengriją“. Pažinęs savo genealoginį medį, Čianadas Segedis nuėjo į TV ir viešai paprašė atleisti. Žiaurus smūgis jo dešiniųjų radikalų partijai, ir be to patiriančiai sunkumų dėl antirasistinio Orbano vyriausybės kurso pasikeitimo, rašo Andrea Tarkvinis laikraščio La Repubblica svetainėje.

Jis buvo antras žmogus neonacistinėje ir antisemitinėje partijoje „Už geresnę Vengriją“ („Jobbik“), kuri yra trečia politinė jėga šalyje, sakoma straipsnyje. Tik jos lyderis Gaboras Vona galėjo pasigirti didesne charizma ir didesniais oratoriniais gabumais, ir štai netikėtai kažkas pasikeitė, radikaliai ir atsitiktinai: Čianadas Segedis sužinojo apie savo žydiškas šaknis. Ieškodamas prarasto ryšio, jis paliko vadovaujančius postus ir pasitraukė iš partijos.

„Dabar jo bendrapartiečiai nežino, ką daryti: ar jam grasinti, niekinti jį ar ignoruoti, kad tik apribotų sunkią žalą, kurią padarė jo istorija partijos įvaizdžiui. Sunki netektis neonacistams būtent tuo momentu, kai premjero Viktoro Orbano nacionalistų konservatorių vyriausybė (partija „Fides“) pagaliau įsiklausė į patarimus ir pradėjo nuolaidžiauti Angelos Merkel, Barako Obamos ar Jose Manuelio Barroso spaudimui koreguojant kursą: švelnesnė kontrolė spaudos atžvilgiu, „draugiškesnis“ požiūris į užsienio investuotojus ir, svarbiausia, nauji, griežti įstatymai prieš antisemitizmą ir negacionizmą, – sakoma straipsnyje. – Kalbama apie svarbias nuolaidas, turinčias parodyti, ar gali priversti Europos Sąjungą įsiklausyti, kai jis pradeda ginti savo vertybes“.

Iki paskutinio momento Čianadas Segedis atakavo bet kokius žydų gyvenimo ir kultūros aspektus. Paskui ištiko šokas, susijęs su jo šaknimis. Ir jis nuėjo į TV, kad atgailautų prieš žmones: „Aš buvau žmogus, kuris skaudino kitus, buvo dar blogiau, kai kalbėjau apie čigonus ir žydus ir kursčiau neapykantą jų vaikams“. Č.Segedis užmezgė kontaktą su rabinu Šlomu Koevesu ir išplatino savo atgailą per žiniasklaidą. Jis rašė: „Kad ir kuo aš norėčiau būti, genealoginis medis tiksliai sako: aš – žydas“, – perduoda korespondentas.

Šaltinis: La Repubblica

2013.11.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *