gulnara_karimova-uzbekistan

„40-metės Gulnaros Karimovos nesibaigiantys twitteriai ir kasdien papildoma foto galerija demonstruoja „despoto dukters, visagalės savo šalyje ir reikalaujančios sau dėmesio, nuobodulį“, – rašo Markusas Bensmannis leidinyje “Tageszeitung”.

„Iki šios vasaros 74-rių metų Uzbekistano prezidento Islamo Karimovo duktė nepraleisdavo nė vieno renginio, pradedant Kanų kino festivaliu ir baigiant Eltono Džono labdaros vakaru Los Andžele, kad pultų į pasaulinio garso žvaigždžių glėbį“, – rašo autorius.

Be to, pasak autoriaus, nieko netrikdė, kad Uzbekijos valdančiojo klano įpėdinė apiplėšinėja savo šalį, šalyje sistemingai naudojami kankinimai, o nepriklausoma spauda ir legali opozicija likviduotos.

Continue reading „Diktatoriaus dukra Twitteryje: “Šaunu šiurpinti žmones”“

gulnara_karimova

Turima žinių, kad prancūzų aktorius Žeraras Depardje vaidins dramoje, kurios scenarijaus bendraautorė yra Gulnara Karimova, Uzbekistano diktatoriaus duktė.

Apie tai praneša “Independent”. Filmo veiksmas vyksta Vidurinėje Azijoje VI amžiuje, Ž.Depardje vaidins europietį, vienuolį, rašo žurnalistas Šonas Vokeris.

„Islamas Karimovas valdo Uzbekistaną du dešimtmečius, jis kaltinamas sušaudęs šimtus beginklių demonstrantų ir virinęs žmones gyvus. Dauguma gyventojų visiškai skursta, bet G.Karimova gyvena kaip kosmopolitiška pasaulietė dama“, – sakoma straipsnyje.

Laikraščio duomenimis, ji taip pat kaltinama bauginanti biznierius ir paveržianti iš jų turtą. G.Karimova kaltinimus neigia. G.Karimova įsteigė drabužių ir juvelyrinių dirbinių liniją ir atlieka pop dainas, praneša laikraštis.

Continue reading „Uzbekijos diktatoriaus duktė pakvietė Žerarą Depardje pagrindiniam vaidmeniui filme“

gulnara_karimova

Uzbekistano sostinėje Taškente surengtas mados ir kultūros festivalis. Šiame renginyje dainavo ir žymusis Italijos dainininkas Eros Ramazoti. Būtent ši aplinkybė ir sukėlė tarptautinį skandalą. Italijos laikraštyje “Corriere della Sera” pasirodė Monikos Riči Sardžentini publikacija, kurioje autorė smerkia dainininko E.Ramazoti neprincipingumą.

Straipsnio autorė retoriškai teiraujasi, ar teisingai pasielgė muzikos garsenybė, sutikdamas linksminti Uzbekistano diktatoriaus klaną. Publikacijos pavadinimas: “Ramazoti – uzbekų dvare. Kada žvaigždės nusileidžia diktatoriams”.

Dainuoti diktatoriui – tokių atvejų pasitaiko dažnai. Kai kurios įžymybės, tiesa, atsisako dainuoti. Tačiau esama ir tokių dainininkų, kurie, suvilioti įspūdingų honorarų, sutinka linksminti diktatorius”, – apgailestaujama straipsnyje.

Continue reading „Kada žvaigždės nusileidžia diktatoriams“