Kijevo policija sulaikė vyrą, kuris paėmė įkaitą ir grasino susprogdinti bombą. EPA-ELTA nuotr.

Ukrainos sostinės Kijevo policija sulaikė vyrą, kuris anksčiau pirmadienį banko filiale verslo centre paėmė įkaite banko darbuotoją ir grasino detonuoti sprogmenį.
 
Įtariamasis yra 32 metų amžiaus Uzbekistano pilietis. Kaip anksčiau skelbė Ukrainos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Herasčenka, į verslo centre įsikūrusį banko skyrių įėjęs užpuolikas teigė, kad kuprinėje turi bombą.
 
Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos institucijoms teko spręsti dar mažiausiai dvi įkaitų dramas.
 
Liepos 21 d. Lucke ginkluotas vyras autobuse įkaitais paėmė 13 keleivių. Po 12 valandų trukusios įkaitų dramos įkaitai išlaisvinti, o užpuolikas areštuotas.
 
Liepos 23 d. Poltavos mieste užpuolikas paėmė įkaitu policijos pareigūną, bet vėliau tą pačią dieną jį paleido.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.04; 00:55

Autobuse Ukrainoje įkaitais laikoma 10 žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Ukrainos Lucko mieste užpuolikas užgrobtame autobuse įkaitais laiko apie 10 žmonių.
 
Iš pradžių policija skelbė, kad užgrobtame autobuse yra maždaug 20 žmonių. Ukrainos saugumo tarnyba vėliau įkaitų skaičių sumažino perpus, tačiau nežinoma, kiek tiksliai žmonių iš pradžių buvo autobuse ir ar kam nors pavyko pasprukti.
 
„Autobuse yra apytiksliai 10 įkaitų. Informacijos apie aukas nėra“, – skelbė tarnyba.
 
Šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad „dedamos visos pastangos, jog situacija būtų išspręsta be aukų”.
 
Policininkai užtvėrė incidento teritoriją ir bando derėtis su įkaitus paėmusiu vyru.
Autobusas, kuriame laikomi įkaitai. EPA – ELTA nuotr.
 
Pasak policijos, įtariamu užpuoliku įvardijamas 44 metų amžiaus Rivno srities gyventojas. Manoma, kad jis turi psichologinių problemų.
 
Vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Herasčenka skelbė, kad įtariamasis yra Krivošas Maksimas Stepanovičius – Ukrainos pilietis, kilęs iš Orenburgo srities Rusijoje. Kaip pranešama, užpuolikas anksčiau buvo teistas už vagystes, sukčiavimą ir reketavimą.
 
Autobusą užgrobęs užpuolikas 9.25 val. ryto vietos laiku paskambino policijai ir informavo paėmęs įkaitus bei pridūrė turįs ginklų ir sprogmenų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.22; 03:00

Policijos pareigūnai Vakarų Australijoje nušovė vyrą, kuris peiliu sužeidė Pilbaros regione įsikūrusio prekybos centro lankytojus. Apie tai informuoja BBC.
 
Per Saut Hedlando mieste esančiame prekybos centre „South Hedland Square“ surengtą ataką nukentėjo keli žmonės. Pranešama, kad du sužeistieji yra sunkios būklės.
 
Įvykio liudininkai vietos žiniasklaidai teigia matę peiliu lankytojams grasinusį vyriškį, o po to pasigirdo šauksmai ir šūviai. Anot policijos atstovų, grėsmių visuomenės saugumui nebėra.
 
Saut Hedlandas yra nedidelis miestelis kaimiškame Pilbaros regione, priklausančiame Vakarų Australijai. Dauguma šių apylinkių gyventojų darbuojasi kalnakasybos įmonėse ir kitose susijusiose pramonės šakose.
 
Pasak atakos liudininkų, nušautas neįvardytos tapatybės užpuolikas dėvėjo signalinę ryškiai geltonos spalvos liemenę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.01; 00:30

Penktadienį parke netoli Paryžiaus peiliu ginkluotas vyras sužeidė kelis žmones. Tai pranešė televizijos kanalas BFM.
 
Pasak jo, incidentas įvyko Vilžiuifo mieste, esančiame į pietryčius nuo Prancūzijos sostinės. Preliminariais duomenimis, nukentėjo trys žmonės, iš kurių vienas yra sunkios būklės.
 
Kaip praneša BFM, užpuoliką nušovė policininkai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.04; 00:003

Nyderlandų policija šeštadienį vis dar ieškojo vyro, penktadienio vakarą peiliu sužalojusio tris žmones Hagos centre.
 
Vietos žiniasklaida praneša, kad teisėsauga tikrina traukinių ir autobusų stotis. Taip pat tikrinami ir kiti susisiekimo būdai, kuriais pasinaudojęs užpuolikas gali bandyti bėgti.
 
Policijos teigimu, trys nukentėję nepilnamečiai jau paleisti iš ligoninės, jų gyvybei pavojus negresia.
 
Naujienų agentūros ANP teigimu, policija pabrėžė, kad nėra ženklų, jog išpuolis turėjo teroristinių motyvų, tačiau esą tiriamos visos įvykio versijos.
 
Hagoje įsikūrusios Nyderlandų valdžios institucijos, o nusikaltimas įvykdytas apie 500 metrų nuo šalies parlamento.
 
Dėl „didžiojo penktadienio“ išpardavimų gatvėse tuo metu buvo itin daug žmonių, skelbia vietos žiniasklaida.
 
Incidentas Hagoje įvyko praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Londone užpuolikas peiliu nužudė du žmones ir dar tris sužeidė. Po grumtynių su praeiviais užpuoliką policijos pareigūnai nušovė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.01; 05:00
 
 

Londono užpuolikas jau buvo teistas už terorizmą. EPA-ELTA nuotr.

Ant Londono tilto peiliu nužudęs du žmones vyras jau anksčiau buvo nuteistas už terorizmą, iš kalėjimo jis paleistas tik pernai, šeštadienį pranešė policija.
 
Policijos pareigūnai penktadienį nušautą užpuoliką įvardijo kaip 28-erių Usmaną Khaną. Pasak jų, daugiau šio nusikaltimo įtariamųjų neieškoma.
 
„Šis žmogus buvo žinomas teisėsaugai, 2012 m. jis buvo nuteistas už terorizmą. 2018 m. gruodį jis buvo paleistas iš kalėjimo lygtinai“, – pranešime teigė komisaras Neilas Basu.
 
Užpuolikas peiliu sužalojo dar tris žmones. Šis išpuolis priminė prieš 2 metus ant Londono tilto vykusį trijų vyrų išpuolį, per kurį žuvo aštuoni žmonės.
 
N. Basu teigimu, U. Khanas gyveno Stafordšyre, vidurio Anglijoje, pareigūnai jau apieško jo namus.
 
„Mums žinomos aplinkybės yra tokios, kad užpuolikas anksčiau penktadienio dalyvavo renginyje netoliese esančiame „Fishmonger’s Hall“ pastate, pavadintame „Mokytis kartu“, – teigiama policijos pranešime.
 
„Manome, kad išpuolis prasidėjo viduje, prieš jam išeinant iš pastato, ir tęsėsi Londono tilto link, kur jis buvo sustabdytas, sulaikytas ir vėliau nušautas ginkluotų policijos pareigūnų“, – sakoma pranešime.
 
„Fishmonger’s Hall“ yra istorinis pastatas šiaurinėje Londono tilto pusėje pačiame miesto centre.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.01; 00:02

Jordanijoje, Džerašo mieste, trečiadienį užpuolikas peiliu sužalojo aštuonis žmones, tarp kurių keturi turistai. Kaip pranešama, užpuolikas sulaikytas ir apklausiamas.
 
Viešojo saugumo direktorato atstovo pranešime nurodoma, kad apie vidurdienį Džeraše – populiarioje turistų lankomoje vietoje, esančioje už 50 km nuo sostinės Amano – vyras peiliu sužalojo mažiausiai aštuonis žmones.
 
Tarp sužalotųjų yra keturi užsienio turistai, jų kelionės gidas, du policininkai ir autobuso vairuotojas.
 
Užpuolimo metu sužaloti keturi turistai yra trys meksikiečiai ir Šveicarijos pilietė.
 
„Sužaloti asmenys nuvežti į ligoninę, o užpuolikas nedelsiant sulaikytas“, – pridūrė atstovas.
 
Nėra tiksliai žinoma sužalotų asmenų būklė, bet nepriklausomas naujienų portalas „Ammon“ skelbė, kad du kritinės būklės žmonės buvo sraigtasparniu nuskraidinti į ligoninę sostinėje Amane. Naujienų agentūros dpa duomenimis, vienas policininkas ir turistas meksikietis yra sunkios būklės.
 
Paviešintuose vaizduose iš užpuolimo vietos matyti, kaip ant žemės guli kruvina moteris, o kažkoks asmuo laiko rankšluosčiu užspaudęs žaizdą moters nugaroje. Taip pat matyti sėdintis kruvinas vyras, kuriam greičiausiai stipriai sužalota koja.
 
Atstovas nepatikslino užpuoliko tapatybės ir nepateikė galimo užpuolimo motyvo.
 
Tai nėra pirmas kartas, kai turistų lankomose vietose Jordanijoje įvykdomi užpuolimai. 2016-ųjų gruodį Karako mieste, garsėjančiame viena didžiausių regione kryžiuočių pilių, per išpuolį žuvo 10 žmonių, o dar 30 buvo sužaloti.
 
Atsakomybę už išpuolį tada prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS), galiausiai dėl išpuolio buvo nuteista 10 žmonių.
 
Džerašo miestas garsėja antikinių laikų architektūriniu paveldu, tačiau Jordanijoje yra ir kitų vietų, pritraukiančių daugybę turistų. Viena iš labiausiai lankomų vietų yra archeologinė vietovė Petra. Turizmas Jordanijoje – šalies ekonomikos pagrindas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.07; 03:00

Per šaudynes JAV Teksaso valstijoje nukentėjo apie 20 žmonių. EPA-ELTA nuotr.
Šeštadienį JAV El Paso mieste esančioje „WalMart“ parduotuvėje šaulys ėmė šaudyti į žmones. Baiminamasi, kad aukų gali būti daug, o policijos duomenimis galėjo būti daugiau nei vienas užpuolikas, informuoja naujienų agentūra AFP.
 
El Pase, Teksaso valstijoje netoli sienos su Meksika, buvo sulaikytas mažiausiai vienas įtariamasis. Išpuolis sukėlė paniką tarp pirkėjų ir buvo visuotinai pasmerktas.
 
Teksaso valstijos vice-gubernatorius Danas Patrickas patvirtino, kad per išpuolį prekybos centre „Cielo Vista Mall“ galėjo nukentėti apie 20 žmonių. Vietos televizijos kanalai praneša apie panašų skaičių.
 
El Paso meras Dee Margo patvirtino CNN, kad per 10 val. vietos laiku įvykusį išpuolį žuvo daug žmonių, tačiau tikslaus skaičiaus nenurodė.
 
„Tai yra tragedija ir aš nenoriu komentuoti, kol neturiu visos informacijos“, – sakė jis, pridėdamas, kad ši nelaimė jį sukrėtė.
 
Nors meras sakė, kad buvo sulaikyti trys įtariamieji, tačiau seržantas Robertas Gomezas, policijos atstovas spaudai, patvirtino informaciją tik apie vieną sulaikytąjį.
 
Tuo metu liudininkė sakė „Fox News“ iš pradžių pamaniusi, kad išgirdo fejerverkus, tačiau netrukus pamatė, kaip juodus marškinėlius ir maskuojančias kelnes dėvintis vyras pradėjo šaudyti. Jis, anot liudininkės, buvo užsidengęs ausis kažkuo panašiu į ausines ir turėjo tamsios spalvos ginklą. Tai galėjo būti automatinis arba pusiau automatinis šautuvas.
 
JAV prezidentas Donaldas Trumpas buvo informuotas apie nelaimę El Pase ir ją aptarė su generaliniu prokuroru Billu Barru bei Teksaso gubernatoriumi Gregu Abbottu. Gubernatorius nusikaltimą pavadino „šlykščiu ir beprasmiu“.
 
Tai antrasis mirtinas išpuolis per mažiau nei savaite „WalMart“ parduotuvėje JAV. Antradienį „WalMart“ parduotuvėje Misisipės valstijoje buvo nužudyti du žmonės ir sužalotas policininkas.
 
O praėjusį sekmadienį 19-metis per maisto šventę Šiaurės Kalifornijoje nužudė tris žmones, tarp jų du vaikus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.04; 06:41

Darvino mieste Australijoje antradienį ginkluotas užpuolikas nušovė mažiausiai keturis žmones ir dar du sužeidė.
 
Liudininkų teigimu, ginkluotas vyras įžengė į motelį ir pradėjo šaudyti. Teigiama, kad ginkluotas vyras šaudė ir ėjo į kiekvieną kambarį, lyg kažko ieškodamas, o po to paspruko automobiliu. Jis suimtas maždaug po valandos.
 
Policijos manymu, suimtas 45 metų amžiaus vyras veikė vienas, o pavojaus visuomenei nebėra.
 
Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas teigė, kad incidentas greičiausiai nėra susijęs su terorizmu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.05; 00:00

 
Ketvirtadienį nežinomi piktadariai prie Argentinos parlamento šalies sostinėje Buenos Airėse apšaudė Kongreso deputatą Hectorą Olivaresą. Tai pranešė televizijos kanalas „Todo Noticias“.

Gautomis žiniomis, šalia parlamentaro ėjęs žmogus žuvo, H. Olivaresas buvo sunkiai sužeistas, jis nugabentas į ligoninę. Šiuo metu jam atliekama operacija.

Preliminariais duomenimis, užpuolikai paleido šūvius iš automobilio ir paspruko.

Kaip pažymi televizijos kanalas, išvakarėse H. Olivaresas, atstovaujantis partijai „Union Civica Radical“, dalyvavo posėdyje, kuriame buvo svarstomas kovos su futbolo chuliganais įstatymas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.10; 00:30

 Antradienį įvykusio išpuolio Strasbūre liudininkė praneša, kad žuvusiųjų skaičius auga. 

Naujienų agentūros ELTA žurnalistės Paulinos Levickytės teigimu, Strasbūre įvykusių šaudynių netoli miesto kalėdinės mugės aukomis tapo mažiausiai 4 žmonės, tarp kurių – į miestą atvykęs turistas. 

Įvykių liudininke tapusios žurnalistės teigimu, per išpuolį dar mažiausiai 11 žmonių buvo sužeisti. Po susišaudymo su policija užpuolikas taip pat buvo sužeistas, tačiau sugebėjo pabėgti. Jis, pasak žurnalistės, Strasbūre gimęs 29 metų jaunuolis. 

Žurnalistė pasakojo apie sumaištį, kuri kilo užpuolikui ėmus šaudyti į taikius mieste vaikštinėjusius žmones. 

„Pakeliui į restoraną kilo sumaištis ir policija tiesiog stumte įstūmė mane ir šalia ėjusius pakeleivius į netoliese buvusį restoraną. Ten policija visus buvusius restorano lankytojus ir netikėtai į jį suvarytus žmones iš gatvės suguldė ant žemės. Tada pasigirdo šūviai gatvėje. Vėliau mus uždarė rūsyje, prieš tai liepė kėdėmis užremti laukines restorano duris“, – kalbėjo Eltos žurnalistė. 

„Nelabai supratau kas įvyko, bet dabar esame saugūs, tačiau tikriausiai teks laukti kol bus surastas šaudęs žmogus“, – teigė P. Levickytė. 

Išpuolis įvykdytas vietoje, netoli vykusios kalėdinės mugės, vienoje pagrindinių miesto aikščių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.12; 07:00

JAV policija nustatė vyro, kuris trečiadienį vėlai vakare paleido ugnį Kalifornijos valstijos Tausand Oukso miesto bare, tapatybę. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas NBC, remdamasis teisėsaugos institucijų atstovais.

Gautomis žiniomis, žudynes Los Andželo priemiestyje surengė 29 metų Ianas Davidas Longas. Šaulys buvo rastas negyvas. Pasak Ventūros apygardos šerifo Geoffo Deano, vyras nusišovė. Pranešama, kad Ianas Davidas Longas nuo 2008 metų rugpjūčio iki 2013 metų kovo tarnavo JAV jūrų pėstininkų korpuse.

Bare „Borderline Bar and Grill“ paleidęs ugnį vyras buvo ginkluotas 45-ojo kalibro pistoletu ir dūmine granata, apsirengęs juodai, jo veidą dengė kaukė ir gobtuvas. Tuo metu bare buvo šimtai žmonių, tarp jų – netoliese esančio Kalifornijos liuteronų universiteto studentai.

Nusikaltėlis paleido apie 30 šūvių. Per incidentą žuvo 12 žmonių, tarp jų – vienas policininkas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.09; 08:30

JAV Los Andželo miesto prekybos centre šeštadienį ginkluotas vyras paėmė įkaitais dešimtis žmonių, žuvo viena moteris. Galiausiai nusikaltėlis pasidavė policijai.

Los Andželo policijos departamento teigimu, užpuolikas sulaikytas po tris valandas trukusio incidento, kurio metu vyras užsibarikadavo parduotuvėje su 40-50 žmonių.

Prekybos centre žuvo moteris, tačiau jos tapatybė ir mirties aplinkybės nebuvo atskleistos.

Per susišaudymą su policija užpuolikas sužeistas į kairę ranką. Kaip pranešama, pasibaigus dramai, į ligoninę nugabenti šeši žmonės, kurių amžius svyruoja nuo 12 iki 81 metų. Tačiau jų gyvybei pavojus negresia.

Šeštadienio drama prasidėjo dar kitoje vietoje. Įtariamasis anksčiau šeštadienį mažiausiai septynis kartus pašovė savo močiutę ir dar sužeidė savo merginą. Seržantas Barry’is Montgomery’is žurnalistams sakė, kad įtariamasis paspruko močiutės mašina, kartu su savimi pasiimdamas merginą.

JAV dienraštis „USA Today“ skelbia, kad užpuoliko amžius – 28 metai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.23; 06:24

Penktadienį Suomijos pietinėje dalyje esančiame Turku mieste peiliu ginkluotam vyrui užpuolus praeivius, du žmonės žuvo, dar septyni buvo sužeisti. Tai per spaudos konferenciją pranešė Suomijos policijos atstovai.

Pasak pareigūnų, tiriant incidentą yra vienas įtariamasis. Šiuo metu jis yra ligoninėje. Preliminariais šalies Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jis nėra Suomijos pilietis.

Anksčiau policija pranešė, kad nežinomas vyras Turku centre peiliu sužeidė kelis žmones. Pareigūnai paleido ugnį į užpuoliką ir sužeidė jį į koją, po to jis buvo sulaikytas.

Policija taip pat paragino Turku gyventojus nesiartinti prie miesto centro. Dėl incidento sugriežtintos saugumo priemonės Helsinkio oro uoste ir stotyse.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.19; 00:01

Aleksandrijoje JAV Virdžinijos valstijoje per kongresmenų beisbolo treniruotę trečiadienį aidėjo šūviai. Čia pašautas respublikonų deputatas Stivas Skalisas (Steve Scalise). Be jo nukentėjo dar keturi asmenys, informuoja agentūra AFP. 

Sužeistas JAV respublikonų partijos narys Stivas Skalisas (Steve Scalise). EPA – ELTA nuotr.

Aleksandrija yra už maždaug 10 km nuo JAV sostinės Vašingtono. Policija tviteryje pranešė, kad įtariamasis sulaikytas. Jis veikiausiai veikė vienas.

„CBS News“ informacija, tarp sužeistųjų yra du policininkai.

Deputatas Mo Bruksas (Mo Brooks) iš Alabamos stočiai CNN sakė, kad S. Skaliso sužalojimai nėra pavojingi gyvybei. 51 metų kongresmenui esą kulkos pataikė į klubą.

Respublikonas S. Skalisas yra iš Luizianos. Jis Respublikonų partijoje laikomas trečiu pagal rangą.

Incidentas įvyko 7.30 val. (vietos laiku). Teigiama, kad buvo paleista nuo 15 iki 50 šūvių. Kongresmenai aikštėje treniravosi labdaros rungtynėms tarp respublikonų ir demokratų, kurios numatytos ketvirtadienį. Šis parlamentarų sporto renginys turi daugiau kaip 100 metų tradiciją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.15; 00:01

Balandžio 22-ąją apie 10.30 valandą į Generalinę prokuratūrą atvykęs maždaug 25 metų amžiaus vyras netikėtai pabandė jėga patekti į saugomas vidines prokuratūros patalpas ir užpuolė jo į vidų nepraleidusį apsaugos darbuotoją.

Padėti susigrūmusiam su užpuoliku apsaugininkui nedelsiant prišoko keli atsitiktinai šalia buvę ir į triukšmą sureagavę prokuratūros darbuotojai bei vienas policijos tyrėjas.

Continue reading „Į Generalinę prokuratūrą bandė jėga įsiveržti vyras“

« 1 2 »

Kaip elgtis, jeigu jus užuolė chuliganas, bandantis iš rankų išplėšti piniginę ar lietsargį? O ar įmanoma apsiginti, jeigu jums kelią užtvėrė peiliu, durklu ar kardu ginkluotas priešas? Prof. Vladimiro Lisicino vadovaujami Lietuvos Tradicinio AIKIDO Federacijos sportininkai tvirtina, jog “nėra padėties be išeities”.

Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje rugsėjo 1-ąją jie demonstravo, kaip įmanoma duoti deramą atkirtį net keletą sykių stipresniam užpuolikui. Šis AIKIDO kovotojų pasirodymas “Sostinės dienose – 2012” tapo vienu iš įspūdingiausių renginių. Jis sutraukė gausų būrį žiūrovų.

Slaptai.lt skelbia Gintaro  Visocko fotoreportažą.

2012.09.02