Antradienio vakarą surengto baro užpuolimo Meksikos Verakruso valstijos Koacakoalkoso mieste aukomis tapo 26 žmonės. Tai trečiadienį pranešė regiono generalinė prokuratūra.
 
„Žuvo 26 žmonės, tarp jų – 10 moterų ir 16 vyrų, dar 11 žmonių nukentėjo, jie gydomi ligoninėse“, – sakoma pranešime. Valdžios duomenimis, baro užpuolime dalyvavo mažiausiai 10 piktadarių. Jie sukėlė gaisrą, o paskui ėmė šaudyti į žmones, bėgančius iš liepsnojančio baro.
 
Verakruso gubernatorius Cuitláhuacas García Jiménezas pareiškė, kad pareigūnams pavyko nustatyti spėjamą išpuolio organizatorių. Omenyje turimas nusikaltėlis, kuris šių metų liepą buvo sulaikytas, bet paskui paleistas nepateikus jam kaltinimų.
 
Šių metų pirmoje pusėje Meksikoje smurto aukomis tapo daugiau kaip 17,6 tūkstančio žmonių, 5,1 procento daugiau negu per tą patį 2018 metų, rekordinių pagal nužudymų skaičių, laikotarpį. Atsakomybė už tūkstančių žmonių žūtį tenka narkotikų mafijai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.29; 00:01

Graikijos anarchistų grupuotė „Rubicon“ prisiėmė atsakomybę už JAV ambasadoriaus Atėnuose Geoffrey`io Pyatto rezidencijos užpuolimą ir paskelbė incidento vaizdo įrašą, praneša „RIA Novosti“. 

Anarchistai pavadino savo veiksmus atsakymu į Jungtinių Valstijų spaudimą teroristo Dimitrio Koufodino, nuteisto 11 kartų kalėti iki gyvos galvos, byloje. Graikijos prokuratūra atsisako suteikti dar vienerias atostogas šiam nusikaltėliui, pagrindiniam teroristinės „Revoliucinės lapkričio 17-osios organizacijos“ budeliui. 

Naktį į trečiadienį 10 žmonių grupė atvažiavo prie ambasadoriaus rezidencijos, kuri yra šalia JAV ambasados, ir apmėtė pastato sienas buteliais su dažais. G. Pyattas pareiškė, kad „turto gadinimas nėra taikus protestas“, ir pareikalavo nubausti kaltininkus. 

Anarchistų pareiškime sakoma, kad atostogos kaliniui „buvo uždirbtos krauju“ ir nėra labdara, o „JAV ambasados daromam spaudimui bus užkirstas kelias“. 

Graikijos URM pasmerkė išpuolį ir pareiškė, jog atitinkamos institucijos imasi visų reikiamų priemonių, kad kaltininkai būtų patraukti atsakomybėn. 

D. Koufodinas buvo suimtas 2002 metais ir nuteistas 11 kartų kalėti iki gyvos galvos. „Revoliucinė lapkričio 17-osios organizacija“ veikė Graikijoje 1975-2002 metais. Jos nariai sprogdino bombas, plėšikavo, nužudė 23 Graikijos, Turkijos, JAV, Didžiosios Britanijos diplomatus, kariškius ir verslininkus. 

Teroristas jau kelis sykius gavo atostogų. Jo pasivaikščiojimai Atėnų centre kėlė praeivių nuostabą ir aukų artimųjų pasipiktinimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.16; 08:06

Vokietijos prokurorai 34 metų vyrą, kuris penktadienį Liubeko mieste peiliu puolė ir sužalojo sausakimšo autobuso keleivius, kaltina pasikėsinimu nužudyti, rašo „The Washington Post“.

Liubeko miesto prokurorai šeštadienį paskelbė, kad Vokietijos ir Irano pilietybę turinčiam vyrui taip pat pateikti kaltinimai dėl sunkaus kūno sužalojimo ir pasikėsinimo padegti autobusą.

Įtariamasis, kurio vardas ir pavardė neatskleidžiami, buvo sulaikytas įvykio vietoje ir yra suimtas.

Per išpuolį buvo sužalota 10 žmonių, trys iš jų sunkiai. Vienam jų, 21 metų olandui, naktį buvo atlikta operacija.

Prokurorė Ulla Hingst sakė, kad įtariamasis nekalba su tyrėjais, todėl jo motyvai tebėra neaiškūs.

Anot Vokietijos TV kanalo „Spiegel“, įtariamojo tėvas pasakojo, kad jo sūnus turėjo psichologinių problemų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.23; 05:00

Peiliu ginkluotas vyras pirmadienį užpuolė ir sužeidė vieno Vokietijos miestelio merą. Pareigūnų vertinimu, išpuolį paskatino pabėgėliams palanki mero pozicija.

Kanclerė Angela Merkel yra „pasibaisėjusi šiuo išpuoliu“, tviteryje rašė jos atstovas Štefenas Zeibertas (Steffen Seibert).

Vakarų Vokietijoje esančio Altenos miestelio merą Andrejasą Holšteiną (Andreas Hollstein) pirmadienį vakare vietos kebabų restorane užpuolė vyras, garsiai kritikavęs liberalią jo politiką pabėgėlių atžvilgiu.

56-erių užpuolikas, kuris atrodė apsvaigęs nuo alkoholio, merą puolė 30 centimetrų ilgio peiliu, pranešė elektroninė dienraščio „Spiegel“ versija. Vyras buvo sulaikytas įvykio vietoje.

Apie 17 tūkst. gyventojų turintis miestelis pasižymėjo tuo, kad priėmė didesnį nei reikalauta skaičių prieglobsčio prašytojų. Jų nuo 2015 metų į Vokietiją iš viso atvyko per milijoną.

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės premjeras Arminas Lašetas (Armin Laschet) sakė, kad policija mano, jog prieš politiką surengtas išpuolis turėjo „politinį motyvą“.

A. Holšteinas buvo nuvežtas į vietos ligoninę, tačiau po kelių valandų buvo iš jos paleistas.

Jis padėkojo jam į pagalbą atskubėjusiam restorano darbuotojui, kuris taip pat buvo sužeistas.

„Mano pusėje buvo drąsių žmonių, džiaugiuosi, kad tebesu gyvas“, – vietos naujienų svetainei sakė A. Holšteinas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.29; 00:02

Žurnalistė Tatjana Felgengauer. EPA – ELTA nuotr.

Pirmadienį radijo stoties „Echo Moskvy“ redakcijoje su peiliu žurnalistę Tatjaną Felgengauer užpuolęs vyras nebuvo su ja pažįstamas ir, preliminariais duomenimis, yra nestabilios psichikos. Tai pranešė Rusijos teisėsaugos institucijų atstovai.

„Per apklausą jis prisistatė esąs Borisas Gricas, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai. Galbūt jis yra nepakaltinamas ir serga psichikos liga“, – sakė šaltiniai. Pavyzdžiui, paklaustas, ar jis pažinojo nukentėjusiąją, vyras atsakė, kad jis su ja palaikė telepatinį kontaktą nuo 2012 metų. „Jis teigia, kad ji seksualiai jį persekiojo, naudodamasi telepatiniu kontaktu“, – pranešė pareigūnai.

Pasak jų, sulaikytajam bus paskirta psichiatrijos ekspertizė.

Kaip jau buvo pranešta, pirmadienį vyras įsibrovė į radijo stoties „Echo Moskvy“ patalpas Naujajame Arbate, kur užpuolė žurnalistę ir smogė jai peiliu į kaklą. Užpuolikas buvo sulaikytas ir perduotas teisėsaugos institucijoms. T. Felgengauer nugabenta į ligoninę, jos būklė sunki.

Pranešama, kad sulaikytasis yra užsienio pilietis. Viena iš užpuolimo versijų – asmeninis priešiškumas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.23; 20:54

Zilvinas_Levickas

Tinkamas pradinis tiriamos baudžiamosios veikos kvalifikavimas ir kruopšti profesionali įvykio vietos apžiūra, – pirmosios būtinos sąlygos sėkmingam nusikalstamos veikos atskleidimui, kaltų asmenų išaiškinimui ir patraukimui baudžiamojon atsakomybėn. Įrodymų rinkimas – aktyvi procesinė veikla.

Jos tikslas – surinkti bylai reikšmingus dokumentus, daiktinius įrodymus, nusikaltimo pėdsakus, kurių pagrindu būtų galima identifikuoti nusikaltimą padariusį asmenį arba jų grupę, sumodeliuoti nusikalstamų veiksmų seką ir nustatyti kitas reikšmingas bylai aplinkybes. Gautų duomenų pagrindu keliamos ir tikrinamos nusikalstamos veikos versijos, profiliuojama (sudaromas nusikaltėlio arba jų grupės socialinis ir psihologinis portretas).

Continue reading „“Nuo šito privalėjo prasidėti visas Medininkų bylos ikiteisminis tyrimas…”“