Vasarį Popiežius Benediktas XVI vienu iš paskutinių potvarkių prieš pasitraukiant iš Šventojo sosto į Vatikano Banko vadovo postą paskyrė Ernestą fon Fraibergą (Ernst von Freyberg) – 54-ių metų vokiečių pramonininką, aristokratą ir kataliką, primena "The New York Times".

Pasak straipsnio autorės Rachel Donadio, Ernesto fon Fraibergo kandidatūra buvo pasiūlyta personalo agentūros, neturinčios nieko bendro su Vatikanu, o tai jau savaime buvo revoliucingas žingsnis.

Be to, fon Fraibergas – pirmasis ne italas banko vadovo poste nuo jo įkūrimo 1942 metais.

Continue reading „Vatikano Bankas nori atsikratyti ofšorinių pinigų saugyklos įvaizdžio“

Vatikanas ketina siekti, kad Valstybės Bankas veiktų pagal tarptautines normas, rašo Andrea Tornielis laikraštyje La Stampa.

„2012 metais, ypač paskutiniais metų mėnesiais, Šventojo Sosto Finansinės informacijos valdyba (AIF) atskleidė šešis įtartinus atvejus, susijusius su pinigų plovimu Vatikane, konkrečiai, Vatikano Banke.

„Finansinės informacijos valdybos veiklos ir veiklos, užkertant kelią pinigų plovimui bei terorizmo finansavimui“ pirmojoje metinėje ataskaitoje, kurią vakar pateikė Valdybos direktorius šveicaras Renė Brulhartas, sakoma: „Tai, kad signalų apie pažeidimus padaugėjo, patvirtina, jog patikrinimų sistema pradėjo veikti“, – rašo leidinys.

Continue reading „Vatikanas atskleidė šešis įtartinus pinigų plovimo atvejus“

Paslėpti manevrai ir įtarimai pinigų plovimu neigiamai paveikė Vatikano banko reputaciją. Taip tvirtina Concita de Gregorio laikraštyje “La Repubblica”.

Benediktas XVI vasario 17 dieną kalbėjo, kad neleistina naudotis Dievu savanaudiškais tikslais ir perspėjo per daug nevertinti materialinių gėrybių, pastebi žurnalistė

„Gundytojas klastingas. Jis stumia link netikrų vertybių, versdamas patikėti, kad vienintelė tiesa – tai valdžia ir tai, kas tenkina materialinius poreikius. (…) Mums nebaisi kova“, – pasakė Popiežius. Materialiniai poreikiai. Pinigai. Gundymas valdžia. „Ar mes norime būti vedžiojami už pavadėlio, ar eiti paskui Dievą?“ – paklausė tikinčiųjų Popiežius.

Continue reading „Vatikano banko paslaptys: karas dėl pinigų apnuodijo Vatikaną“