Vatikanas atskleidė šešis įtartinus pinigų plovimo atvejus


Vatikanas ketina siekti, kad Valstybės Bankas veiktų pagal tarptautines normas, rašo Andrea Tornielis laikraštyje La Stampa.

„2012 metais, ypač paskutiniais metų mėnesiais, Šventojo Sosto Finansinės informacijos valdyba (AIF) atskleidė šešis įtartinus atvejus, susijusius su pinigų plovimu Vatikane, konkrečiai, Vatikano Banke.

„Finansinės informacijos valdybos veiklos ir veiklos, užkertant kelią pinigų plovimui bei terorizmo finansavimui“ pirmojoje metinėje ataskaitoje, kurią vakar pateikė Valdybos direktorius šveicaras Renė Brulhartas, sakoma: „Tai, kad signalų apie pažeidimus padaugėjo, patvirtina, jog patikrinimų sistema pradėjo veikti“, – rašo leidinys.

„Pranešime taip pat sakoma, kad pernai buvo užregistruoti beveik 2,4 tūkst. pinigų pervedimų po daugiau kaip 10 tūkst. eurų. Tai reiškia, kad 2380 žmonių buvo įvažiavę į Vatikaną arba iš jo išvažiavę, deklaruodami, jog turi pinigų arba vertybinių popierių daugiau kaip už 10 tūkst. eurų“, – rašo straipsnio autorius.

Renė Brulhartas pabrėžė, kad jo Valdyba ketina bendradarbiauti su Italijos valdžia. „Vatikano Bankas nėra komercinis bankas, o Vatikanas – mokesčių rojus. Šventasis Sostas yra patikimas partneris tarptautinėje kovoje su pinigų plovimu“.

Šaltinis: La Stampa

2013.05.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *