Šio straipsnio kopiją atsitiktinai aptikau peržiūrėdamas senų laikraščių, rankraščių šūsnis. Publikacija „Vienišas vilkas“ – man labai brangi. Kodėl brangi – lengva paaiškinti. Tai buvo pirmoji rimta komandiruotė, pirmoji išvyka į užsienį. Ne į ramią Vakarų Europą, bet į bruzdančią, nepriklausomybės trokštančią Čečėniją tolimąjame Šiaurės Kaukaze. Taip jau nutiko, kad kelių mėnesių, praleistų Grozne, užteko, kad pamilčiau Kaukazą. Visam gyvenimui.

Ir vis dėlto kaip visa tai seniai buvo – 1994-ųjų metų vasarą! Kai atvykau į Čečėnijos sostinę Grozną, man tebuvo 28-eri. Gal todėl puikiai prisimenu, regis, kiekvieną akimirką, tarsi tai būtų nutikę tik vakar – ir jaudulį, laukiant interviu su Čečėnijos prezidentu Džocharu Dudajevu, ir čečėniškus šašlykus, kepamus tiesiog gatvėje, ir ginkluotus čečėnų karius, saugančius įvažiavimą į miestą, ir medžioklę kalnuose, ir temperamentingus religinius vyrų šokius centrinėje Grozno aikštėje, ir pirmuosius rusiškus bombardavimus, pirmąją rusų tankų ataką…

Labai gaila, kad ne viską anuomet pavyko užfiksuoti, paskelbti, nufotografuoti. Bet šiandien nieko nebepakeisi.

Taigi pagrindinė šios serijos nuotrauka – „Vienišas vilkas“. Beje, tekstas iliustruotas anuomet mane lydėjusio puikaus fotografo Juozo Kazlausko fotografijomis.

2020.04.10; 14:30

Išpuolį prieš mažąjį britų princą George planavęs IS šalininkas nuteistas kalėti iki gyvos galvos. EPA-ELTA nuotr.

„Islamo valstybės“ (IS) šalininkas britas, planavęs išpuolį prieš Didžiosios Britanijos sosto įpėdinį princą George’ą, nuteistas kalėti iki gyvos galvos. 32 metų vyras vienoje pokalbių svetainėje paskelbė mažojo princo mokyklos pavadinimą ir adresą.

Taip jis norėjo parodyti, kas galėtų būti „tinkami taikiniai vienišo vilko išpuoliui“, penktadienį skelbdamas nuosprendį sakė teisėjas Andrew’as Leesas.

Nusikaltėlis spalį paskelbė nuotrauką mokyklos, kurią tuo metu jau kelias savaites lankė keturmetis Williamo ir Kate sūnus. „Net karališkoji šeima nebus palikta ramybėje“, – rašė jis prie nuotraukos. Ir: „Pamokos prasideda anksčiau“.

Pasak teisėjo, žinutė buvo aiški: princas George’as ir kiti karališkosios šeimos nariai turėjo būti suprasti kaip potencialūs taikiniai.

„Vienišais vilkais“ vadinami pavieniai nusikaltėliai, kurie radikalizuojasi internete, neturėdami tiesioginio kontakto su ekstremistinėmis organizacijomis.

Vyras iš Lankašyro Šiaurės Anglijoje per procesą prisipažino kurstęs išpuolį prieš princą George’ą. Jis, be to, paskelbė pasiūlymus, kokie Didžiosios Britanijos stadionai galėtų tapti teroristų taikiniais. Paskelbus nuosprendį, jam dabar kalėjime teks praleisti mažiausiai 25 metus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.15; 07:00

Kruvinas žudynes Las Vegase surengęs asmuo, policijos duomenimis, yra 64 metų Stivenas Pedokas (Stephen Paddock). Jo motyvai kol kas nežinomi. Pirmieji duomenys rodo, kad šaulys neturėjo ryšių su kokia nors ekstremistine grupuote.

„Mes manome, kad tai pavienis nusikaltėlis. Vienišas vilkas“, – sakė šerifas Džo Lombardas (Joe Lombardo). Kai specialiosios policijos pajėgos šturmavo viešbučio kambarį, kuriame buvo apsistojęs šaulys, vyras nusižudė. Kambaryje pareigūnai rado iš viso aštuonis ginklus. Vyras viešbutyje užsiregistravo ketvirtadienį, likus keturioms dienoms iki žudynių.

Pasak policijos, S. Pedokas gyveno pensininkų komplekse Meskite. Šis miestas yra už 130 km nuo Las Vegaso. Viešbutyje azartinių lošimų sostinėje jis, anot žiniasklaidos, buvo apsistojęs kaip svečias.

Policija pradžioje dar ieškojo ir moters. Anot žiniasklaidos, ji Meskite galimai gyveno su žudiku. Policija tviteryje paskelbė moters nuotrauką ir paragino gyventojus padėti ją surasti.

Moteris buvo rasta. Tačiau policija nevadino jos galima bendrininke. Pranešta, kad norima ją apklausti. Dž. Lombardas kalbėjo apie „dominantį asmenų“. Taip pat buvo ieškoma dviejų automobilių, susijusių su šauliu. Vienas jų rastas.

S. Pedokas per JAV kantri muzikos atlikėjo Džeisono Oldino (Jason Aldean) koncertą iš 32-ojo „Mandalay Bay“ viešbučio aukšto pradėjo šaudyti į 30 000 klausytojų. 50 žmonių žuvo, daugiau kaip 400 buvo nuvežti į ligonines. Tarp žuvusiųjų yra trys policininkai. Du jų žuvo būdami tarnyboje.

Tai buvo tris dienas trukusio kantri muzikos festivalio baigiamasis koncertas.

Informacijos šaltinis: dpa – ELTA

2017.10.03; 01:00