Žemės drebėjimas
Per žemės drebėjimą Kretoje žuvo vienas žmogus
Graikijoje, Kretos saloje, pirmadienį ryte įvyko stiprus žemės drebėjimas, per kurį buvo sugriauta bažnyčia ir žuvo joje tuo metu dirbęs vyras, dar devyni žmonės buvo sužeisti, pranešė civilinės saugos agentūra.
Meksikoje įvyko 7,1 balo žemės drebėjimas
Antradienį Meksikoje, netoli Akapulko kurorto prie Ramiojo vandenyno, įvyko 7,1 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo mažiausiai vienas žmogus. Drebėjo ir pastatai šalies sostinėje už kelių šimtų kilometrų.
Haičio žemės drebėjimo aukų – 700
Šeštadienį Haitį supurčiusio žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki mažiausiai 724. Atnaujintus duomenis paskelbė Haičio civilinės saugos tarnyba, praneša dpa.
Japonija mini 10-ąsias Fukušimos katastrofos metines
Japonija ketvirtadienį mini 10-ąsias žemės drebėjimo ir cunamio katastrofos metines.
Kiprą supurtė žemės drebėjimas
Kroatijoje – žemės drebėjimas
Kroatijoje galingo žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki mažiausiai 7. Išgyvenusių žmonių paieška po antradienio popietę įvykusio žemės drebėjimo nusitęsė į naktį.
Turkijoje žemės drebėjimo aukų – vis daugiau
Vakarinę Turkijos dalį sudrebinusio galingo žemės drebėjimo aukų skaičius antradienį išaugo iki 100, praneša šalies nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo agentūra AFAD.
Turkijos žemės drebėjimo aukų – 49 žmonės
Turkijos žemės drebėjimo aukų skaičius pasiekė 49, praneša naujienų agentūra dpa.
Požeminiai smūgiai buvo juntami gretimuose Turkijos miestuose, taip pat ir Stambule už 540 km ir Graikijos salose.
Stiprus žemės drebėjimas sudrebino Graikiją ir Turkiją
Prie Turkijos Egėjo jūros pakrantės, į šiaurę nuo Graikijai priklausančios Samo salos, įvyko galingas žemės drebėjimas, praneša transliuotojas BBC.
Zagrebe žemės drebėjimas apgadino daug pastatų
Albaniją supurtė žemės drebėjimai
Per žemės drebėjimą Indonezijoje žuvo 5 žmonės
Po žemės drebėjimo iš kalėjimų pabėgo mažiausiai 1200 kalinių
Mažiausiai 1200 kalinių pabėgo iš trijų kalėjimų Indonezijos Centrinio Sulavesio provincijoje per ten įvykusį žemės drebėjimą. Tai pirmadienį pranešė AFP, remdamasi oficialiu šalies Teisingumo ministerijos atstovu.
„Esu įsitikinęs, kad kaliniai pabėgo, bijodami nukentėti nuo požeminių smūgių. Akivaizdu, kad jiems tai buvo gyvybės ir mirties klausimas“, – sakė jis žurnalistams. Gautomis žiniomis, kaliniai pabėgo iš perpildytų kalėjimų Palu mieste ir Dongalos rajone Centrinio Sulavesio provincijoje.
Dongalos kalėjime, iš kurio paspruko 343 žmonės, per žemės drebėjimą kilo gaisras. Kaip pranešama, dauguma kalinių buvo nuteisti už korupciją ir nusikaltimus, susijusius su narkotikais.
7,4 balo žemės drebėjimas Centrinio Sulavesio provincijoje įvyko spalio 28 d. Per dvi paras buvo užfiksuota apie 170 pakartotinių smūgių. Stiprūs požeminiai smūgiai sukėlė cunamį, bangų aukštis siekė 3-5 metrus. Naujausiais duomenimis, stichijos aukomis tapo daugiau kaip 1,2 tūkstančio žmonių, šimtai sunkiai sužeisti. Sugriauta tūkstančiai namų, viešbučių, prekybos centrų.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.10.02; 04:00
Indonezijoje per žemės drebėjimą buvo sužeisti mažiausiai septyni užsieniečiai
Mažiausiai septyni turistai iš užsienio buvo sužeisti per smarkų žemės drebėjimą, įvykusį sekmadienį Indonezijos Lomboko saloje. Tai antradienį pranešė naujienų portalas „Detik“, remdamasis šalies imigracijos tarnybomis.
Kaip sakoma pranešime, „į ligonines dėl įvairių traumų nugabenti Belgijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Pietų Korėjos ir Prancūzijos piliečiai“.
Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Sutopas Purwas Nugrohas antradienį pranešė, kad stichijos aukų skaičius išaugo iki 101, tarp jų – du žmonės, žuvę kaimyninėje Balio saloje. Pasak pareigūno, visos aukos – vietos gyventojai.
Europos-Viduržemio jūros seismologijos centro duomenimis, sekmadienį Lomboko saloje įvyko 6,6 balo žemės drebėjimas. Indonezijos pareigūnai teigia, kad jo stiprumas siekė 7 balus. Požeminių smūgių epicentras buvo už 49 kilometrų į šiaurės rytus nuo Mataramo miesto (319 tūkstančių gyventojų), o židinys – 10 kilometrų gylyje.
Liepos pabaigoje 14 žmonių žuvo per galingą žemės drebėjimą, įvykusį tame pačiame rajone. Jo židinys buvo 7,5 kilometro gylyje.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.08.07; 11:39
Everestą įveikė alpinistas amputuotomis kojomis
Everestas pakluso abiejų kojų neturinčiam kinų alpinistui Xia Boyu. 69-erių vyras pirmadienio rytą kartu su septyniais palydovais įveikė kalno viršūnę, sakė Dawa Futi Sherpa iš ekspedicijas organizuojančios bendrovės „Imagine Trek and Expedition“. Kopdamas į kalną, kinas buvo su kojų protezais. Jis yra antras pasaulyje abiejų kojų neturintis žmogus, pasiekęs aukščiausią pasaulio viršūnę. Tai buvo jau penktas jo mėginimas per daugiau kaip keturis dešimtmečius.
Pirmą kartą Xia Boyu Everesto viršūnės link leidosi 1975 metais kaip Kinijos nacionalinės komandos narys, tačiau tada grupė pateko į audrą. Trūkstant deguonies ir spiginant šalčiui, alpinistas patyrė sunkius nušalimus ir vėliau neteko abiejų kojų. Jos kinui buvo amputuotos žemiau kelių 1996-aisiais, kai medikai jam diagnozavo limfomą.
2014 metais Xia Boyu antrą kartą mėgino įkopti į Everestą. Tačiau kai nuslinkus lavinai žuvo 16 šerpų, ekspedicija buvo nutraukta. Jau po metų atkaklus kinas grįžo į Everestą – ir pateko į smarkų žemės drebėjimą, kuris sukrėtė Nepalą 2015-aisiais. Lavina tada sugriovė bazinę stovyklą, Xia Boyu vėl buvo priverstas pasiduoti. Ketvirtą mėginimą 2016-aisiais sužlugdė prastas oras – likus 200 metrų iki viršūnės.
„Įkopti į Everestą yra mano svajonė. Aš turiu ją įgyvendinti, – balandį sakė Xia Boyu. – Tai ir asmeninis iššūkis, likimo iššūkis“.
2006-aisiais į Everestą įkopė pirmasis abiejų kojų neturintis žmogus – Naujosios Zelandijos gyventojas Markas Inglis. Pernai Nepalo vyriausybė nusprendė drausti šturmuoti Everestą abiejų kojų neturintiems alpinistams ir akliesiems. Tačiau teismas draudimą atmetė kaip diskriminuojantį.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.05.16; 14:00
Žemės drebėjimo metu Lietuvos kariai Afganistane nenukentėjo
Per spalio 26 d. Afganistane įvykusį žemės drebėjimą Lietuvos kariai nenukentėjo.
Lietuvos karių, dabar tarnaujančių NATO tarptautinėje mokymo operacijoje „Tvirta parama“, žemės drebėjimo zonoje nebuvo.
Šiuo metu Afganistane misijoje „Tvirta parama“ tarnauja apie 20 Lietuvos karių, iš kurių dauguma Kabule, taip pat Herate ir Kandahare.
Continue reading „Žemės drebėjimo metu Lietuvos kariai Afganistane nenukentėjo”
Japonai turi žodį “karosi”. Ką jis reiškia?
Japoniją ištikusi nelaimė paskatino daugiau domėtis šia šalimi, nors dėmesio jai niekada netrūko. Japonų religija, kultūra, japonijos ekonomika, technologijos visada domino ir tebedomina pasaulio visuomenę. Japoniška prekė – gera, patikima prekė.
Pateikiame kai kurias ištraukas iš Irinos Kravčenko interviu su žinomu žurnalistu tarptautininku Vsevolodu Ovčinikovu, beveik dvidešimt metų dirbusiu Japonijoje (“Japonija: kristi, kad pakiltum”. Tarptautinis mėnraštis “Soveršenno sekretno” , 2011 05).
Continue reading „Japonai turi žodį “karosi”. Ką jis reiškia?”
Pamokslai ar pavyzdys?
2010 m. balandžio 26 d. aplinkosaugininkai, žalieji ir susipratę piliečiai iš Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos surengė piketus prie Baltarusijos ir Rusijos ambasadų bei prie Lietuvos vyriausybės.
Protestai buvo nukreipti prieš Lietuvos teritorijoje bei netoli jos planuojamas statyti 3 atomines elektrines (AE) – Visagine (Lietuvoje), Astrave (Baltarusijoje, 40 km iki Vilniaus) ir Kaliningrado srityje (Rusijoje, 10–15 km iki Lietuvos sienos).
Protesto akcijas vainikavo eitynės Gedimino prospektu nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės. Praėjus beveik metams, sureagavo Seimas. 2011 m. kovo 17 d. Seimas priėmė rezoliucija dėl Lietuvoje ir jos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugos.
Čilėje iš tarnybos atleistas vyriausiasis šalies seismologas
Po vasarį ir kovo pradžioje Čilėje įvykusių žemės drebėjimų ši Lotynų Amerikos valstybė patyrė didžiulius nuostolius, sugriauta daugybė pastatų, žuvo apie 1000 žmonių, daug sužeistųjų dar gydomi ligoninėse. Pirmieji galingi požeminiai smūgiai Čilę sukrėtė vasario 27 dieną, o vėlesni požeminiai smūgiai pasikartojo vasario 28-ąją ir kovo 1-ąją. Žemės drebėjimo galingumas siekė 8,5-8,8 balus pagal Richterio skalę. Smarkiai nukentėjo Konsepsjono ir Valparaiso miestai, kuriuose sugriauta daug pastatų. Čilės sostinėje Santjage sugriuvo vienas iš didžiausių tiltų, dideli sporto rūmai. Konsepsjono mieste pradėjo trūkti maisto prekių ir geriamo vandens. Nukentėjo ir Talkauano uostamiestis, kuriame iš dalies sutriko ir uosto darbas.
Continue reading „Čilėje iš tarnybos atleistas vyriausiasis šalies seismologas”