Per žemės drebėjimą Kretoje žuvo vienas žmogus


Per žemės drebėjimą Kretoje žuvo vienas žmogus. EPA-ELTA nuotr.

Graikijoje, Kretos saloje, pirmadienį ryte įvyko stiprus žemės drebėjimas, per kurį buvo sugriauta bažnyčia ir žuvo joje tuo metu dirbęs vyras, dar devyni žmonės buvo sužeisti, pranešė civilinės saugos agentūra.
 
Atėnų nacionalinės observatorijos duomenimis, žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekė 5,8 balo, įvyko 6.17 val. Grinvičo laiku, už 23 km nuo didžiausios Graikijos salos sostinės Herakliono.
 
Dėl žemės drebėjimo panikos apimti gyventojai išbėgo į gatves, sugriuvo nemažai senų pastatų.
 
Vyras žuvo ūkininkų miestelyje Arkalochoryje, kuris nukentėjo ypač smarkiai, sakė civilinės saugos agentūros atstovas Spirosas Georgiou. Pasak jo, devyni žmonės buvo nesunkiai sužeisti.
 
Per visuomeninę televiziją ERT rodytuose vaizduose buvo matyti Arkalochorio miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose netoli Herakliono sugriuvę seni pastatai.
 
„Tai žemės drebėjimas, kurio nesitikėjome, šiuo metu jaučiami 4,5 balo požeminiai smūgiai“, – sakė seismologas Efthymis Lekkas, kurį citavo naujienų agentūra ANA.
 
Graikija yra įsikūrusi ant kelių geologinių sprūdžių, todėl ją retkarčiais sukrečia žemės drebėjimai.
 
2020 m. spalio mėnesį 7 balų stiprumo žemės drebėjimas įvyko Egėjo jūroje tarp Graikijos Samo salos ir Izmiro miesto Turkijos vakaruose.
 
Tada daugiausia žalos buvo padaryta Turkijoje, kur žuvo 114 žmonių ir daugiau kaip 1 000 buvo sužeista. Graikijoje buvo pranešta apie dviejų paauglių žūtį Samo saloje.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.09.28; 06:43
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *