„Kalti !“ Po šio prisiekusiųjų ištarto žodžio Rusijos teisėsauga gali lengviau atsipkvėpti. Daugiau nei penkerius metus nagrinėta Rusijos žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo byla lyg ir baigta.

Be kita ko, baigta paskelbus kaltinamąjį, o ne išteisinantį verdiktą. Priminsime: prieš penkerius metus Rusijos teisėjai, narplioję šią bylą, buvo nusprendę, jog kaltinamaisiais įvardinti asmenys nėra kalti. Esą trūksta įrodymų, patvirtinančių jų kaltę. Dabar padėtis – kitokia. Kaltinamieji – neišteisinti. Jie privalės už grotų praleisti ne vienerius metus.

Tačiau austriškojo „Der Standart“ laikraščio žurnalistas Andre Balenas pastebi, jog atsakymo į svarbiausią klausimą, kas gi užsakė žmogžudystę, – nėra.

Continue reading „Anos Politkovskajos byla: užsakovų niekas neieškos“

Gal po 50 ar 100 metų išaiškės, kas užsakė ir įvykdė pasikėsinimą į žurnalistę Aną Politkovskają, rašo laikraštyje Le Monde žurnalistė Mari Jėgo.

„2006 metų spalio 7 dieną savo namo lifte nušautos Anos Politkovskajos byla, atrodo, artėja į pabaigą“, – rašo straipsnio autorė.

„Artimiausiu metu Maskvoje prasidės numanomo žurnalistės žudiko Rustamo Machmudovo, teisiamo kartu su bendrininkais, teismo procesas. Kaltinimas su pasitenkinimu be paliovos kartoja nužudymo užsakovo vardą: Borisas Berezovskis, oligarchas, atsidūręs tremtyje Londone nuo 2000 metų, po to, kai pateko į Vladimiro Putino nemalonę“, – rašo korespondentė.

Continue reading „Anos Politkovskajos bylos uždanga“