Jei pavargote nuo politikos, intrigų, ekonominių galvosūkių, pranešimų apie karus, susirėmimus ir teroro aktus, – pasižvalgykite po pasaulio zoologijos sodus. Visi gyvūnai, pradedant drugeliu ir baigiant leopardu, – nuostabūs, nepakartojami. Į juos žvelgiant ateina tikroji ramybė ir palaima. Į gyvūnus žvelgdami nesiliaujame stebėjęsi gamtos grožiu. Būtent grožėdamiesi gamta imame tikėti Didžiuoju Stebuklu. Gyvūnai ypač nuostabūs, kai saugo, globoja, maitina savo jauniklius. O jauniklių žvilgsniai – dar nuostabesni, dar įsimintinesni. Nes kupini naivumo, nuoširdumo.

Gaila, liūdna, pikta, kad natūralios gamtos šioje Žemėje – vis mažiau, kad nuolat nyksta unikalios gyvūnų ir augalų rūšys, kad vis daugiau žvėrių, paukščių ir roplių tegalime išvysti tik zoologijos soduose, draustiniuose, rezervatuose.

Slaptai.lt skaitytojų dėmesiui – keletas EPA – ELTA nuotraukų iš Vokietijos, Vegrijos, Nyderlandų ir Belgijos zoologijos sodų.

2018.08.11; 08:00

Rudasis lokys nelaisvėje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Rumunijos parlamentui antradienį priėmus įstatymą, šalies cirkuose bus uždrausta rengti pasirodymus su laukinius gyvūnais: tigrais, liūtais, lokiais ir kitais. Šiuo sprendimu itin džiaugiasi gyvūnų teisių grupės, informuoja naujienų agentūra AFP.

Remiantis įstatymu, cirko pasirodymuose nebus leidžiama naudoti bet „kokio nelaisvėje gimusio ar laukinėje gamtoje sugauto gyvūno“, nepaisant to, kaip stipriai jie yra prijaukinti.

Cirkams bus skiriami 18 mėnesių įvykdyti nurodymus ir nugabenti gyvūnus į rezervatus arba zoologijos sodus.

„Rumunijoje dėl žmonių pramogos daugiau nekentės joks tigras, liūtas, lokys ar dramblys. Mūsų visuomenė vystosi“, – teigė WWF Rumunijoje direktorius.

Kad įstatymas įsigaliotų, jį dar turi pasirašyti prezidentas Klausas Johanis (Klaus Iohannis). 

Laukinės gamtos atstovai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jei cirkų savininkai nesilaikys naujų taisyklių, jiems grės baudžiamieji kaltinimai ir vienerių metų kalėjimo bausmė. Tačiau cirkams tam tikrais atvejais bus leidžiama pasirodymuose naudoti kai kuriuos kitus gyvūnus, pavyzdžiui, delfinus ir egzotiškus paukščius.

Toks sprendimas parlamente priimtas po to, kai sausio mėnesį per gaisrą sostinėje Bukarešte esančiame pastate, kuriame buvo laikomi Rumunijos „Globus Circus“ gyvūnai, žuvo 11 gyvūnų, tarp jų – du tigrai.

Be to, po incidento buvo pradėta vieša kampanija, siekusi, kad cirkuose būtų uždrausta naudoti dresuotus gyvūnus, buvo surinkta daugiau kaip 60 tūkst. parašų. Tai taip pat privertė institucijas imtis veiksmų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.14; 04:30