Trinkelės ar plytelės? Patarimai namų ir lauko apdailai


Trinkelės ar plytelės? Patarimai namų ir lauko apdailai

Europoje lietuviai laimi turimu nuosavo nekilnojamo turto skaičiumi. Net 71 procentas tautiečių džiaugiasi nuosavais namais, už kuriuos nemoka nei nuomos, nei paskolos. Tuo tarpu Europos vidurkis yra vos 42 procentai. Natūralu, kad nuosavų namų turėjimas skatina ieškoti pažangiausių pastatų dekoro būdų, kurie ne tik puoštų, tačiau ir atliktų apsaugos funkciją. Lauko apdailai dažniausiai pasirenkamos trinkelės, interjero dekorui – klinkerinės plytelės, kurios taip pat gali būti naudojamos ir eksterjere.

Platų klinkerinių plytelių, trinkelių, plytų bei panašių gaminių pasirinkimą rasite https://www.agmeka.lt/.

Lauko apdailai – kokybiškos trinkelės

Nors klinkerio trinkelės namų fasadui vis dar dažniausiai pasirenkamos dėl estetikos, tačiau jos pasižymi ir tvirtumu, ilgaamžiškumu bei ekologiškumu. Klinkerinės plytelės gaminamos pasitelkus skirtingas technologijas, kurios padeda išgauti kieto paviršiaus, vandeniui atsparią medžiagą, kuria dekoruojamas fasadas. Dėl savo savybių jos atsparios ne tik drėgmei, tačiau ir dideliam karščiui, dėl tiesioginių saulės spindulių klinkerio spalva nekinta, jų klijavimas paprastas, tad dažnas darbus atlieka pats, galiausiai, plytelės nereikalauja jokios priežiūros.

Nors priimta galvoti, kad klinkerinės plytos turėtų būti naudojamos eksterjere, tačiau drąsiausi jas bando komponuoti ir namų erdvėje. Kai norisi sukurti netradicinę sieną, sumūryti pečių, dekoruoti tam tikras erdves – šios stilingos plytelės puikiai įkomponuojamos. Džiugina ir plati spalvinė gama: nuo tamsesnių klasikinių iki ryškesnių, modernumu kvepiančiu namų interjerui.

Plytelės – netradicinei virtuvei bei voniai

Ieškantiems netradicinių sprendimų – rekomenduojamos klinkerinės plytelės, kurios dėl savo funkcionalumo labai dažnai komponuojamos vonios bei virtuvės patalpose. Joms nebaisi labai intensyvi drėgmė, karštis. Dėl lygaus paviršiaus jas gana nesunkiai nuvalysite, tad plytelės gali būti komponuojamos greta dujinės, kur dažniausiai taškosi riebalai. Net ir moderniuose namuose dažniausiai komponuojamos rudos spalvos plytelės, kurios išlaiko molio atspalvio natūralumą ir puikiai dera tiek prie šviesios, natūralios medienos baldų, tiek greta labai ryškiai raudono virtuvinio komplekto. Svarbiausia nepamiršti atidžiai rinktis plyteles pagal storį. Susiradus storesnes jos gali vizualiai sumažinti patalpą, tad tai nėra geriausias pasirinkimas, tokiu atveju, kai ji ir taip yra maža. Tuomet siūlome rinktis plonesnes, kurių storis siekia apie 2 cm.

Namų ir lauko židiniui – ilgaamžė kokybė

Turintieji nuosavus kiemus dažnai ieško ilgalaikių sprendimų. Jeigu mėgstate lauke gamintus patiekalus – tuomet siūlome iš klinkerio plytų susikomponuoti krosnis, kuriose galima kepti ir picas, ir mėsos patiekalus. Dėl unikalių savybių klinkeris labai puikiai sulaiko karštį, tad kepimui nereikės skirti daug medienos, gaminant mėsą galima palikti ją šutinimui. Lygiai taip pat dėl šilumos išsaugojimo savybių klinkeris dažnai pasirenkamas ir namuose kuriamam židiniui. Greta to vertinama ir spalvinė gama. Bene tuo labiausiai ir išsiskiria klinkerinės plytelės tuo kitų – savo stiliumi. O dėl paprasto dengimo – tereikia žinoti židinio arba krosnies architektūrą ir nesunkiai pats pasistatysite šilumos bei maisto gaminimo įrangą.

Klinkeris – sprendimas dešimtmečiams

Nepriklausomai nuo to, ar klinkeriniai gaminiai bus naudojami interjerui, ar eksterjerui – tinkamas pasirinkimas ir įkomponavimas leis džiaugtis ilgaamžiu sprendimu, kuris bus funkcionalus ir metų eigoje nekeis savo išvaizdos. Pirmosios klinkerinės plytelės rinkoje, jeigu taip galima sakyti, pasirodė dar XIX amžiuje. Tų laikų plytelių kūrimo technologijas daugelis gamintojų naudoja ir šiais laikais, kadangi stengiamasi pasikliauti ilgaamže tradicija, kuri jau ne vieną dešimtmetį džiugina savo kokybe. Tiesa, tradicija sujungiama su šiuolaikinėmis technologijomis, kurios padeda išgauti dar efektyvesnį, ilgiau tarnausiantį bei stabilesnį namų dekoro sprendimą.

Slaptai.lt informacija

2019.01.15; 00:59

print