Sunki vaikystė ir nuolatinės pašaipos iš genderinės orientacijos paženklino eilinio Bredlio Meningo gyvenimą, rašo Vittorio Zucconis laikraštyje La Repubblika.
Jaunuolis ieškojo prieglobsčio nuo „tikrų vyrų“ šiurkštumo Amerikos armijoje, bet ir ji pasirodė esanti ne ta vieta, kur jis, būdamas 157 cm ūgio, galėtų pasislėpti nuo karinio mačizmo kulto, sakoma straipsnyje.
Tas žmogus, praleisdavęs prie kompiuterio po 14 valandų karinėje palapinėje Irake, brandino projektą atskleisti pasauliui nešvaraus karo „eksportuojant demokratiją“ paslaptis. Kai jis susirado virtualų partnerį, žinoma, vėl įkliuvo – tai buvo programišius Lomas, kuris tuojau pat įskundė eilinį B.Meningą FTB agentams.
„Bredliui Meningui niekaip nesisekė būti pačiu savimi, tarsi gyvenimas būtų pasmerkęs nuo jo chromosomų formavimo momento nuolat vaidinti tragiškus ir komiškus vaidmenis“, – rašo autorius. „Didvyrio“ vaidmuo pasirodė esąs ne jo jėgoms.
„Jis verkė ir prašė atleidimo už blogį, kurį padarė savo šaliai. Jis pripažino savo kaltę Barakui Obamai adresuotame malonės prašyme. Jis nedemonstravo pasitikėjimo, kaip Edvardas Snoudenas, NSA analitikas, kuris, pakliuvęs paradoksalion buvusio KGB pulkininko Vladimiro Putino globon, pareiškia, kad didžiuojasi tuo, ką padarė. Ir net karinis tribunolas, nepasižymintis gailestingumu, pasigailėjo B.Meningo, nuteisęs jį vietoj 60 metų, kurių reikalavo kaltinimas, tik 35-iems“, – sakoma straipsnyje.
„Tai ne šantažuojamo homoseksualo istorija. B.Meningas buvo atviras gėjus, jis turėjo patvirtintų ryšių su vyrais, karininkais, vadais, ir kartu su juo tarnavusieji apie tai žinojo, – tvirtina korespondentas. – B.Meningas gali išeiti iš kalėjimo po 2020 metų, kai jis bus dar jaunas vyras. Arba jauna moteris. Jis nori, kad dabar jį vadintų Čelsi Mening.
Bet kariniame kalėjime, kur B.Meningas nori virsti šviesiaplauke Čelsi, nenumatytos sąlygos atitinkamai terapijai ir psichologinei pagalbai žmogui, kuris keičia lytį.
Beje, jeigu jo advokatas Devis Kumbsas sugebės tai pasiekti, kareivio B.Meningo istorija gali baigtis dvigubu išsilaisvinimu – iš kūno ir sienų, už kurių jis įkalintas“.
Nuotraukoje: Bredlis Meningas.
Šaltinis: La Repubblika
2013.08.29