„Šnipas, kuris mane atstūmė …“


Ana Čapman, karšta rusų šnipė, kuri buvo suimta Niujorke 2010 metais, persikvalifikavo į televizijos personą ir liaudies įžymybę savo tėvynėje, bet slaptumo skraistė, kuri kadaise gaubė jos kasdienį gyvenimą, dabar slepia tik jos asmeninį gyvenimą.

Paklausta apie neseniai per Twitter paskelbtą rankos ir širdies pasiūlymą NSA demaskuotojui Edvardui Snoudenui, ji sustabdė interviu, kurį davė NBC korespondentui Ričardui Enželui (Richard Engel). „Aš neketinu to aptarinėti“, – pareiškė A.Čapman apie siūlymą E.Snoudenui, kaltinamam šnipinėjimu prieš JAV vyriausybę. Po minutės ji staiga visai nutraukė pokalbį. „OK, interviu baigtas. Atleiskite“, – pasakė ji.

Sprendimas mesti bet kokią temą kaip savo asmeninį dalyką atrodo netinkamas, jeigu atsižvelgsime į jos elgesį per tuos mėnesius po demaskavimo ir deportacijos, kai A.Čapman, kuriai dabar 31 metai, fotografavosi pikantiškose foto sesijose ir žingsniavo podiumu Maskvoje.

Jos reziumė nuo to laiko būna vis ilgesnis ir ilgesnis: programa Rusijos televizijoje – mokslinio pavidalo šou apie ateivius ir vaiduoklius, pavadintas „Pasaulio paslaptys“. Kad jį prastumtų, A.Čapman, kurią areštavo kartu su devyniais kitais šnipais 2010 metų birželio 27, įtarus dirbant Rusijos agentūriniam tinklui, sutiko duoti vieną retą interviu NBC News.

„Jūsų gyvenimas buvo labai paslaptingas, – paklausė R.Enželas. – Toks, kad jūs ir dabar nelinkusi apie jį kalbėti. Bet dabar jūs rodotės televizijoje…  Ar jums tai neatrodo keista?“

„Aš labai santūri, retai duodu interviu ir nemėgstu kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą. Nemanau, kad žmonėms būtų įdomu sužinoti ką nors apie kieno nors asmeninį gyvenimą“.

„Jūs ištekėjusi? Jūs su kuo nors susitikinėjate“ Aktyviai pramogaujate?“ – paklausė R.Enželas.

„Aš neištekėjusi. Jeigu būčiau ištekėjusi, visi apie tai žinotų“, – pareiškė A.Čapman, užsimindama apie savo išgarsėjimą.

Interviu sugriuvo jau po kelių klausimų, kai A.Čapman buvo paklausta apie jos įrašą Twitter-yje birželio 3-ąją. Iš pradžių ji atsisakė komentuoti klausimą apie E.Snoudeną – apie jo gyvenimą Maskvos oro uoste daugiau kaip penkias savaites, kol Rusija nesuteikė jam prieglobsčio metams nuo rugpjūčio 1 dienos. Paskui ji atsisakė atsakinėti ir į kitus klausimus.

„Aš nenoriu aptarinėti Amerikos. Atleiskite, man atrodo, interviu baigtas, – pasake ji, – nes jis krypsta kažkaip ne taip“.

Nuotraukoje: buvusi Rusijos šnipė Ana Čapman.

Šaltinis: inosmi.ru

2013.10.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.