Bredlis Meningas – patriotas ar išdavikas?


Eilinio Bredlio Meningo teisme nebuvo dviejų „bendrininkų, kuriems nepateikti kaltinimai“, laikraštyje The New York Post sarkastiškai tvirtina Ralfas Pitersas (Ralphas Pitersas), buvęs JAV karinės žvalgybos karininkas. „B.Meningo bendrininkai – tai ne Džulianas Asanžas ir jo „Viki-nykštukai“, o JAV armija ir mūsų įprotis viskuo kaltinti Ameriką“, – detalizuoja savo mintį autorius.

B.Meningas buvo pripažintas netinkamu karinei tarnybai praėjus vos 6 savaitėms po „mokymų“, bet jis buvo pasiųstas į žvalgybos mokyklą ir gavo priėjimą prie pačios slapčiausios informacijos. „Armija godžiai trokšta „patrankų mėsos“, net jeigu gabalai pašvinkę“, – piktinasi autorius.

Leidimo dirbti su slapta informacija ilgai iš B.Menningo neatėmė, nors pasiuntė pas psichoterapeutą. O Irake jis elgėsi „pramuštgalviškai ir provokuojančiai“. 

Anksčiau leidimus dirbti su slapta informacija anuliuodavo už menkiausią pražangą, o tokie žmonės, kaip Bredlis Meningas ir Edvardas Snoudenas iš pat pradžių nebūtų gavę tokio leidimo“, – sakoma straipsnyje.

Bet po rugsėjo 11-osios teroro aktų rimti patikrinimai baigėsi – JAV armijai žūtbūtinai reikia žmonių.

Antruoju B.Meningo „talkininku“ straipsnio autorius laiko amerikietišką „bukinimo“ ir „patriotizmo niekinimo“ kultūrą. Mokyklinė istorijos programa – nerimta: vaikams pasakojama apie amerikiečių „kolektyvinę kaltę“ dėl vergovės, Hirosimos ir Nagasakio bombardavimų, bet nė žodžiu neužsimenama apie žuvusius didvyrius. Publikacijs autoriaus nuomone, Amerikos moksleiviai programuojami jausti gėdą dėl JAV veiksmų.

Holivudas, televizijos serialai ir šou tvirtina, kad tikrieji piktadariai – tai JAV „federalai“, JAV žvalgybininkai arba JAV jūrų pėstininkai“. Tokia buvusio JAV žvalgybininko R.Piterso nuomonė.

Slaptai.lt redakcijos komentaras.

Jei tai, ką kalba buvęs JAV žvalgybininkas Ralfas Pitersas – tiesa, vadinasi, Amerika ir Lietuva turi panašumų. Lietuva irgi užtektinai "patriotų", kurie visomis priemonėmis bei išgalėmis stengiasi sumenkinti mūsų šalies istoriją.

Nuotraukoje: eilinis Bredlis Meningas.

Šaltinis: "New York Post"

2013.08.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *