Teismą pasiekė dar viena sukčiavimo internetine bankininkyste byla
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai Biržų rajono apylinkės teismui perdavė nagrinėti didelės apimties – 46 nusikalstamų veikų baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau teistas 27 metų šio rajono gyventojas kaltinamas neteisėtai disponavęs svetimų elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis ir juos panaudodamas inicijavęs finansines operacijas bei savo naudai apgaule įgijęs svetimą turtą.
Nusikaltimo tyrimui vadovavimą iš kolegos perėmusio ir kaltinamąjį aktą surašiusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Tomo Bajorūno teigimu, šioje nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamojoje byloje ištirtos nusikalstamos veikos rodo, kad šiandien žmonės vis dažniau nukenčia nuo įvairių sukčiautojų. Tarp jų – net ir nuo jiems pažįstamų asmenų, kurie gali išvilioti tapatybės duomenis bei prisijungimo kodus ir neteisėtai pasinaudoti internetinės bankininkystės paslaugomis.
Šis kaltinamasis, siekęs prasimanyti pinigų savo poreikiams tenkinti, prisijungimo duomenis įgydavo iš jam pažįstamų asmenų. Nė vienas nukentėjusiųjų nežinojo, kad jų elektroninės bankininkystės duomenys naudojami tokiais savanaudiškais tikslais. Ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono tyrėjai nustatė, kad per keturis mėnesius sukčiautojas jų vardu iš įvairių bendrovių paėmė greituosius kreditus.
Kartu su byla yra pateikti 12 tūkstančių litų bendrovių civiliniai ieškiniai.
Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų, už apgaule įgytą svetimą turtą – laisvės atėmimą iki trejų arba aštuonerių metų.
Informacijos šaltinis – Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai) Vida Bielskytė.
Už 200 tūkst. litų kreditą įkeisto turto iššvaistymą sporto klubo savininkė neteko laisvės
Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu už didelės vertės turto iššvaistymą 37 metų panevėžietė nuteista vienerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu. Valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras neteisėtai pasielgusiai kaltinamajai siūlė paskirti vieneriais metais griežtesnę laisvės atėmimo bausmę.
Teismas taip pat patenkino banko pateiktą daugiau kaip šimto tūkstančių litų civilinį ieškinį.
Bylos duomenimis, Panevėžyje registruoto sveikatingumo ir sporto paslaugas teikiančio klubo direktorei bankas prieš kelerius metus buvo suteikęs 200 tūkst. litų kreditą investicinio projekto „Sveikatingumo ir sporto paslaugoms“ finansavimui.
Nusikaltimo tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro teigimu, šio sporto klubo vadovė ir vienintelė akcininkė buvo kaltinama iššvaisčiusi jai patikėtą ir bankui įkeistą didelės vertės svetimą turtą. Nors ir buvo įsipareigojusi be banko sutikimo neperleisti ir neišnuomoti jo tretiesiems asmenims, tačiau pasielgė neteisėtai ir bankui įkeistą turtą perleido kitiems asmenims – padaryta turtinė žala siekė daugiau kaip šimtą devyniasdešimt tūkstančių litų.
Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai.
Baudžiamasis kodeksas tam, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.
Informacijos šaltinis – Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai) Vida Bielskytė.
2013.10.11