Panevėžio prokurorai „Protų mūšyje” žiniomis nurungė kolegas


Spalio 25-ąją Panevėžio apygardos teisme vykusiame Europos teisės ir Konstitucijos dienai paminėti skirtame renginyje – vadinamajame „Protų mūšyje“ savo žiniomis varžėsi teismų, prokuratūros ir policijos pareigūnų komandos, su kuriomis pasišovė pasigalynėti miesto varžytuvėse nugalėjusi Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleivių grupė.

Šiose žinių varžytuvėse Panevėžio apygardos prokuratūros garbę gynusi Panevėžio apylinkės komanda, kurioje dalyvavo prokurorai Lina Šimonienė, Marina Jelizarova, Gražvydas Kazlauskas ir prokuroro padėjėjas Darius Vileišis su Vilniaus Universiteto studente Anželika Pavlova, žiniomis ir sumanumu nurungė kolegas teisininkus bei tapo „Protų mūšio“ konkurso nugalėtojais.

"Kiekvienam, kas pasuka teisininko keliu arba pasirenka prokuroro profesiją, kiekviena diena yra tarsi protų mūšis ir ne vien tik teismo posėdžiuose, bet ir kasdieninėje prokuratūros veikloje. Tokie konkursai ar viktorinos – tai ne vien smagi atrakcija ar žaidimas, bet ir asociatyvaus mąstymo tobulinimas, greitos orientacijos ugdymas ir kitų įgūdžių lavinimas“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro padėjėjas kolega D. Vileišis, turintis istoriko diplomą ir studijuojantis teisę.

Šiame Europos teisės ir Konstitucijos dienai pagerbti skirtame renginyje savotiška intriga buvo tai, kad šį kartą savo žiniomis tiksliųjų ir gamtos mokslų, geografijos, istorijos, meno, papročių srityse su teisininkais varžėsi ir moksleiviai, kurių arbitrais ankstesniuose teisinių žinių konkursuose būdavo tie patys teisininkai ir prokurorai.

Tokio pobūdžio renginiai prisiekusiems pačių įvairiausių žinių konkursų dalyviams M. Jelizarovai, D. Vileišiui, G. Kazlauskui ir A. Pavlovai – didelis malonumas pasivaržyti su kolegomis ir kitų sričių profesionalais. Ši komanda, pasirinkusi legendinį „Soliario“ vardą, primenantį daugelio mūsų mėgstamą fantastinės literatūros kūrėjo Stanislavo Lemo romaną ir pagal jį sukurtą režisieriaus Andrejaus Tarkovskio filmą, aktyviai dalyvauja knygynų tinklo „Vaga“ intelektualiame žaidime „Žinovų klubas“ ir yra pasiekusi ne vieną pergalę.

Informacijos šaltinis – Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai) Vida Bielskytė.

2013.10.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *