Dailininko J. Vienožinskio sodybos ir istorinių vertybių plėšimo bylą prokurorai perduoda teismui


Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai apygardos teismui perduoda baigtą tirti dailininko Justino Vienožinskio sodybos ir istorinių vertybių plėšimo baudžiamąją bylą.

Šio nepaprastai šalies visuomenę ir meno gerbėjus sujaudinusio nusikaltimo tyrimui vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas ir ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities VPK pareigūnai specialioje spaudos konferencijoje pateikė informaciją visuomenei apie tai, kaip pavyko demaskuoti žymaus dailininko sodybos ir istorinių vertybių plėšimu įtariamą organizuotą grupę ir surinkti duomenis nusikaltimo bendrininkų kaltinimams pagrįsti.

2011 metų vasarą plėšikai, įsibrovę į Rokiškio rajone esančią dailininko Justino Vienožinskio (1886-1960) sodybą, grasindami peiliu surišo čia gyvenusį menininko sūnų, gąsdino jo žmoną ir pas juos paviešėti atvykusius šeimos narius. Įsibrovėliai, naudodami fizinį ir psichologinį smurtą, atėmę ryšio priemones ir neleisdami nukentėjusiesiems kviestis pagalbos, apiplėšė sodybą ir pagrobė beveik 100 tūkst. litų vertės įvairių vertingų asmeninių daiktų, brangenybių, taip pat didelės istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčias vertybes – smuiką ir stryką, supjaustė paveikslus.

Nuotraukoje: dailininkas Justinas Vienožinskis.

Vida Bielskytė yra Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai).

2014.06.21; 09:01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *