Oficialusis Pekinas pateikė Minskui viliojantį pasiūlymą – finansuoti neįprastas statybas šalia Baltarusijos sostinės.
O Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka kiniečių pasiūlymo neatmetė, nes Baltarusijai verkiant reikia investicijų. Tad netrukus prie baltarusiško Bykačino kaimo bus įrengtas modernus kinietiškas miestelis su gamyklomis, vėliau galbūt – ir su restoranais bei pramogų parku.
Taip leidinyje La Stampa rašo žurnalistė Ilarija Marija Sala. Detalus statybų projektas jau paruoštas.
Teliko jį realizuoti. Šios statybos Kinijai labai reikalingos. Jei kiniečiai įsitvirtins šalia Minsko, tai šis įsitvirtinimas taps puikiu jų placdarmu į Europą. Kiniečiai karštligiškai ieško nujų nišų savo produkcijai. Dabartinis kelias į Europą tiesiamas per baltarusišką teritoriją.
Kinijos žingsnis į Europą per Baltarusijos sostinę – didingas. Pekinui jis kaštuos 3 milijardus JAV dolerių. Čia įsitekti galės iki 650 tūkst. darbininkų. Pusė iš dirbančiųjų, remiantis sutartimi, bus kiniečiai.
Baltarusijai ypatingai stengtis nereikia. Ji nesirūpina nei projektu, nei statybomis. Minskas kiniečiams tiesiog leidžia naudotis milžiniška teritorija šalia Minsko. Tos teritorijos dydis – beveik du Manhetenai kartu sudėjus.
Tiesa, Minskas privalės šį projektą taip pat finansuoti. Minskas skirs likusius du milijardus JAV dolerių projekto įgyvendinimui. Užbaigus statybas čia vienu metu galės gyventi beveik 200 tūkst. žmonių.
Vienas iš svarbiausių projekto tikslų – priartinti kiniečių verslininkus prie Europos Sąjungos sienų. Beje, gaminiai, pagaminti naująjame kinietiškame mieste, bus parduodami Rusijoje ir Kazachstane be jokių muito mokesčių. Tokias lengvatas garantuoja specialus Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos susitarimas.
Reikia atkreipti dėmesį, kad Kinija pastaruoju metu kardinaliai keičia savo ekonominę politiką. Vos pradėjo augti bendrasis kiniečių pragyvenimo lygis, Kinija nusprendė savo gamybos pajėgumus permesti iš savo teritorijos į kitas valstybes. Tokiu būdu Kinija tarsi keršija Vakarams, iki šiol savo gamybą mėgusiems koncentruoti ne Vokietijoje, Amerikoje ar Prancūzijoje, o būtent Kinijoje.
Kol kas naujasis kinietiškas miestas neturi pavadinimo. Dabar jį tiesiog pakrikštijo pagal baltarusiško kaimo Bykačino pavadinimą. Laikinasis pavadinimas toks: „čaina tauna“ šalia Bykačino.
Svarbu pabrėžti, kad miestas išaugs šalia autostrados M1, jungiančios Maskvą su Vokietija ir einančios per Baltarusijos ir Lenkijos teritorijas. Statybas oficialiai užbaigti planuojama 2030-aisiais metais. Tačiau jau po šešerių metų pradės veikti kai kurie cechai. Taigi pirmoji kinietiška produkcija šalia Minsko bus pagaminta jau 2020-aisiais metais.
Informacijos šaltinis: La Stampa.
2014.03.01; 06:38