A. Babišas: Čekija turi statyti naujus reaktorius atominėse elektrinėse bet kokiu atveju


Čekija turi plėtoti atominę energetiką ir statyti naujus reaktorius Dukovanų ir Temelino atominėse elektrinėse, net jei tai prieštarautų ES normoms. Tai trečiadienį šalies parlamente pareiškė Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas, kurį cituoja interneto leidinys „České Noviny“.
 
„Mes pramiegojome (laiką) atominei energetikai plėtoti, – sakė premjeras. – Mes jau galėjome statyti (naujus reaktorius) Temelino atominėje elektrinėje. Mes privalome realizuoti savo planus, net jei turėsime pažeisti ES normas. Energetinis saugumas mums yra prioritetas“.
 
Anksčiau trečiadienį apie būtinybę sparčiau plėtoti nacionalinę atominę energetiką kalbėjo Čekijos pramonės ir prekybos ministras Karelas Havlíčekas. „Artimiausių penkerių metų horizonte mūsų laukia diskusija dėl tolesnės (nacionalinės) atominės energetikos vystymo. Esu beveik įsitikinęs, kad mes neapsieisime be Temelino atominės jėgainės plėtros. Ten yra galimybių statyti naujus reaktorius“, – pareiškė ministras.
 
Liepą buvo sužinota, kad Čekijos vyriausybė pritarė planams pastatyti 1200 megavatų galingumo reaktorių Dukovanų atominėje elektrinėje. Konkursas dėl jo statybos gali būti paskelbtas jau ateinančiais metais. Projekto vertė – apie 100 milijardų kronų (apie 4,4 milijardo eurų). Juo domisi Rusijos valstybinė korporacija „Rosatom“, JAV kompanija „Westinghouse“, Kinijos „China General Nuclear Power“, Prancūzijos EDF, Pietų Korėjos KHNP, taip pat bendra Prancūzijos ir Japonijos įmonė „Mitsubishi Atmea“.
 
Čekijoje veikia dvi atominės elektrinės – Dukovanų ir Temelino. Abi jėgainės pastatytos dalyvaujant SSRS ir Rusijai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.17; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *