R. T. Erdoganas atsisako susitikti su į Ankarą atvykstančiais JAV atstovais


Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad nesusitiks su JAV viceprezidentu Mike‘u Pence‘u ir JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo, kai šie ketvirtadienį lankysis Ankaroje pokalbių apie turkų operaciją Šiaurės Sirijoje.
 
„Aš su jais nesusitiksiu. Jie susitiks su savo kolegomis. Aš kalbėsiu tik tada, kai atvyks D. Trumpas“, – sakė R. T. Erdoganas trečiadienį televizijos stočiai „Sky News“ po kalbos parlamente. M. Pence‘as ir M. Pompeo Ankaroje mėgins siekti paliaubų tarp Turkijos ir kurdų Liaudies gynimo dalinių (YPG) Šiaurės Sirijoje.
 
R. T. Erdoganas jau atmetė paliaubas, kol kurdų kovotojai nepasitrauks iš Turkijos planuojamos „saugumo zonos“ palei Turkijos sieną. Kalboje parlamente jis atmetė bet kokį tarpininkavimą, nes Turkija nesės prie vieno stalo su „teroristine organizacija“.
 
Turkijai įžengus į Šiaurės Siriją, JAV pareikalavo nedelsiant sustabdyti karinę operaciją. Prezidentas D. Trumpas kalbėjosi su R. T. Erdoganu ir pareikalavo paliaubų, pirmadienį sakė M. Pence‘as. Be to, D. Trumpo vyriausybė muitais ir sankcijomis mėgina daryti spaudimą vyriausybei Ankaroje.
 
Baltųjų rūmų duomenimis, iki šiol dvišalis susitikimas tarp M. Pence‘o ir R. T. Erdogano buvo planuotas. Ką Turkijos prezidento pareiškimas reikš tarpininkavimo pastangoms, kol kas nežinoma. Tačiau jis jau prieš tai pabrėžė, kad atmeta derybas su kurdų grupuote YPG.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.17; 00:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *