A.Bilotaitė: „Teisingumo ministerijai pavaldaus Registrų centro vadovas moko visuomenę apeiti įstatymus“


Seimo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Agnė Bilotaitė sukritikavo Teisingumo ministerijai pavaldaus Registrų centro vadovo sprendimą iš direktoriaus pavaduotojo pareigų atleisti ir iš karto į kitas pareigas priimti viešuosius ir privačius interesus supainiojusį ir todėl valstybės tarnyboje dirbti negalinti buvusį Teisingumo viceministrą Saulių Stripeiką.

„Stebime neįtikėtiną situaciją – po pagarbos teisės viršenybei pavyzdžiu turinčios būti Teisingumo ministerijos sparnu daugiau nei metus ignoruojamas VTEK sprendimas ir neatleidžiamas asmuo, kurio net negalėjo priimti į valstybės tarnybą. Galiausiai kai sprendimą patvirtina net Vyriausiasis Administracinis teismas, S.Stripeika atleidžiamas iš direktoriaus pavaduotojo pareigų, tačiau tą pačią dieną yra priimamas į valstybės tarnyba nelaikomas direktoriaus patarėjo pareigas. Tokiu sprendimu grakščiai apeinama įstatymo numatyta bausmė, aukštose pareigose paliekant valstybės tarnybą savo veiksmais diskreditavusį asmenį. Visuomenei siunčiamas signalas, kad apeidinėti įstatymus įmanoma, galima ir netgi reikia. Juk tai daroma teisingumo ministerijai pavaldžiose įstaigose“ – ironizavo Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Dar 2014 metų lapkritį buvo priimtas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas, jog be konkurso įsidarbinęs savo kaip viceministro prižiūrėtos įstaigos, Registrų centro, direktoriaus pavaduotoju, S.Stripeika supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

VTEK argumentavo, jog vadovaujančias pareigas Teisingumo ministerijoje ėjusiam S.Stripeikai taikytini itin aukšti skaidrumo ir tarnybinės etikos reikalavimai. Jo įsidarbinimas šioje įmonėje be konkurso menkino visuomenės pasitikėjimą valstybine tarnyba ir joje dirbančių asmenų priimamais sprendimas.

Pagal galiojančius įstatymus, po šio nuosprendžio S.Stripeika tris metus negalėjo būti priimtas į valstybės tarnybą, tačiau liko neteisėtai užimtose direktoriaus pavaduotojo pareigose iki pat 2016 m. vasario.

Nuotraukoje: Seimo narė Agnė Bilotaitė.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt

2016.02.16; 20:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *