A. Blinkenas ragina Rusiją pareikšti, kad neketina įsiveržti į Ukrainą


JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. EPA – ELTA foto

Niujorkas, vasario 17 d. (AFP-ELTA). JAV valstybės sekretorius Antony’is Blinkenas ketvirtadienį paragino Rusiją neiti karo keliu ir pareikšti, kad neturi jokių ketinimų įsiveržti į Ukrainą.
 
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime dėl Ukrainos krizės A. Blinkenas detaliai išdėstė, kaip Rusija galėtų sufabrikuoti dingstį įsiveržti į kaimyninę šalį.
 
Jei Maskva siekia taikos, „Rusijos vyriausybė turėtų šiandien be jokių dviprasmybių ir nukrypimų pareikšti, kad Rusija neįsiverš į Ukrainą“. JAV diplomatijos vadovas pridūrė, kad šalis galėtų tai „pademonstruoti, grąžindama atgal savo karius, tankus ir lėktuvus“.
 
JT Saugumo Tarybos susitikimo metu A. Blinkenas taip pat nurodė pakvietęs Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą kitą savaitę susitikti Europoje deryboms.
 
Cituodamas JAV žvalgybos duomenis, A. Blinkenas išdėstė scenarijų, kuriame Maskva galėtų „sufabrikuoti“ dingstį įsiveržti, tuomet Ukrainoje surengtų bombų atakas ir kibernetinius išpuolius, kurie sutrikdytų šalies institucijų veiklą, ir tuomet pasiųstų tankus ir karius, jog šie okupuotų šalį.
 
„Rusija prieš Ukrainos žmones neketina inicijuoti įprastų atakų. Turime informacijos, kuri rodo, kad Rusija taikysis į konkrečias ukrainiečių grupes“, – teigė A. Blinkenas, tačiau nedetalizavo.
 
JAV diplomatijos vadovas pripažino, kad daugybė žmonių nepasitiki JAV žvalgybos duomenimis. „Tačiau leiskite pasakyti aiškiai. Šiandien čia esu ne tam, kad pradėčiau karą, o tam, kad galėčiau užkirsti jam kelią“, – tikino A. Blinkenas.
 
„Čia mano pateiktą informaciją patvirtina tai, ką jau kelis mėnesius matome vykstant tiesiai prieš savo akis“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.02.18; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *