Jei Amerika nepatenkins Rusijos reikalavimų


Vladimiras Putinas. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, vasario 17 d. (AFP-ELTA). Rusija ketvirtadienį pareiškė galinti inicijuoti karinį atsaką, jei JAV nepatenkins jos saugumo reikalavimų, ir nurodė norinti visų JAV karių išvedimo iš Rytų ir Vidurio Europos.
 
„Jei amerikiečių pusė neparodys ryžto derėtis dėl teisiškai įpareigojančių saugumo garantijų (…), Rusija bus priversta reaguoti, įskaitant karinių–techninių priemonių panaudojimą“, – teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
 
Šie ministerijos komentarai yra naujausi tarp Rusijos ir Vakarų gruodį prasidėjusiame dialoge, kai Maskva iškėlė virtinę saugumo reikalavimų. JAV nusiuntė Rusijai atsaką, kuriame atmetė pagrindinius Maskvos reikalavimus, įskaitant tai, kad Ukraina niekada negalėtų įstoti į NATO.
Vladimiras Putinas rodo kumštį
 
Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė savo pranešimą JAV ir jos sąjungininkėms skelbiant, kad Rusija prie Ukrainos sienų ir Kryme sutelkė daugiau kaip 100 000 karių. Taip buvo pakurstyti būgštavimai, kad Maskva galimai planuoja puolimą.
 
Putinas senatvėje. Foto montažas

Rusija savo raštiškuose atsakymuose į JAV pasiūlymus dėl saugumo taip pat pareiškė neturinti ketinimų užpulti Ukrainą ir taip paprieštaravo JAV skelbiamoms prognozėms, kad ataka gali prasidėti bet kurią akimirką.
 
„Nėra jokios Rusijos invazijos į Ukrainą, kurią Jungtinės Valstijos ir jos sąjungininkai anonsuoja dar nuo praėjusių metų rudens, ir ji neplanuojama“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
 
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį teigė, kad Rusijos invazijos grėsmė yra „labai aukšta“.
 
Maskva anksčiau šią savaitę paskelbė nuo Ukrainos sienų patraukianti dalį savo karių, tačiau, pasak Vakarų šalių lyderių, ženklų apie pasitraukimą kol kas nėra.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.02.18; 06:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *