A. Navalnas verčiamas žiūrėti propagandinius filmus


Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Rusijoje kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navanas pirmą kartą davė interviu iš kolonijos – ir skundėsi kalinimo sąlygomis.
 
Jis verčiamas kasdien po kelias valandas žiūrėti valstybinę televiziją ir propagandinius filmus, sakė 45-erių A. Navalnas JAV dienraščiui „The New York Times“, kuris trečiadienį paskelbė interviu ištraukas. Tuo metu rašyti ar skaityti esą draudžiama. „Turi sėdėti ant kėdės ir žiūrėti televizorių“, – pasakojo opozicionierius.
 
Iš viso žurnalistai gavo 54 ranka rašytus lapus su A. Navalno atsakymais. Jo atstovė spaudai Kira Jarmyš tviteryje patvirtino, kad tai pirmasis interviu nuo jo įkalinimo kolonijoje Pokrove, esančiame už 100 km į rytus nuo Maskvos.
 
A. Navalnas laikomas nuožmiausiu Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritiku. Jis vasarį buvo nuteistas kelerių metų laisvės atėmimo bausme, nes pažeidė ankstesnio proceso lygtinio paleidimo reikalavimus, kai Vokietijoje gydėsi po apnuodijimo. Nuosprendį užsienis kritikavo kaip politiškai motyvuotą.
 
Interviu „The New York Times“ opozicijos politikas dar kartą pareikalavo griežtų sankcijų rusų oligarchams, kurie remia V. Putiną. ES ir JAV baudžiamosios priemonės, anot jo, neturi paveikti paprastų Rusijos gyventojų.
 
V. Putino režimas yra istorinė nelaimė, o ne dėsningumas, teigė A. Navalnas. „Anksčiau ar vėliau ši klaida bus ištaisyta, ir Rusija pasuks demokratiniu, europietišku keliu“, – teigė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.26; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *