Rusija išdavė tarptautinį arešto orderį suimti svarbų A. Navalno bendražygį


Aleksejus Navalnas teismo salėje. EPA – ELTA nuotr.

Rusija, anot žiniasklaidos, išdavė tarptautinį arešto orderį suimti svarbų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bendražygį. Tai Leonidas Volkovas, kuris šiuo metu yra užsienyje, trečiadienį pranešė rusų naujienų agentūra „Interfax“.
 
L. Volkovas ragino savo tautiečius per Valentino dieną rinktis į trumpus protesto mitingus prie savo gyvenamosios vietos. Jis agitavo žmones įsijungti mobiliųjų telefonų žibintuvėlius ir deginti žvakutes ir tada nuotraukas su vaizdais sudėti į socialinius tinklus.
 
Paklaustas, ar šis akcija pažeidžia įstatymą, Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas antradienį sakė, kad nebus leidžiamasi į „katės ir pelės žaidimus“.
 
Praėjusią savaitę dešimtys tūkstančių žmonių Rusijoje išėjo į gatves protestuoti prie A. Navalno įkalinimą. A. Navalnas yra vienas žinomiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, jis tikina esąs persekiojamas dėl politinių priežasčių.
 
L. Volkovas yra A. Navalno ir jo artimiausių bendražygių rinkimų štabo vadovas. Jis jau daugiau kaip metus gyvena užsienyje. L. Volkovas, be kita ko, rūpinosi A. Navalno pervežimu iš Omsko į Berlyną po apnuodijimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.10; 13:00
print

Vienas komentaras

  • Tai Rusijai jis gyvena užsienyje, o mums jis gyvena Lietuvoje. Kvaila buvo to nepasakyt, kai visi tai žino.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *