A. Navalnui – nauji kaltinimai


Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, vasario 8 d. (AFP-ELTA). Maskvos teismas antradienį pranešė, kad kitą savaitę pradės nagrinėti dvi naujas bylas, iškeltas Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui. Dėl jų kalėjimo bausmė jam gali būti pratęsta daugiau nei 10-čia metų.
 
A. Navalnas – garsiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas šalyje – praėjusiais metais buvo įkalintas po to, kai išgyveno nuodų ataką, dėl kurios kaltina Kremlių.
 
Maskvos Lefortovo apygardos teismas pranešė, kad vasario 15 dieną surengs parengiamuosius posėdžius dėl kaltinimų A. Navalnui sukčiavimu ir nepagarba teismui.
 
Sukčiavimo byla buvo pradėta 2020 metų gruodį, kai 45 metų A. Navalnas Vokietijoje gydėsi po bandymo nunuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga, per kurį vos išgyveno.  
 
Tyrėjai kaltina A. Navalną pasisavinus daugiau kaip 4,1 mln. eurų aukų, kurios buvo skirtos jo organizacijoms. Dėl tokių kaltinimų gresia maksimali 10 metų laisvės atėmimo bausmė.
 
A. Navalnui taip pat gresia iki šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė už nepagarbą teismui, parodytą pernai, per vieną iš posėdžių, kai jis buvo nuteistas daugiau nei dvejiems metams dėl senų kaltinimų sukčiavimu.
 
Šiuo metu jis atlieka bausmę kolonijoje už Maskvos ir nebus pristatytas į Maskvos teismą, o posėdžiai vyks kalėjime, naujienų agentūrai TASS sakė A. Navalno advokatė Olga Michailova.
 
A. Navalno apnuodijimas ir suėmimas sukėlė platų atgarsį užsienyje ir Vakarų valstybių sankcijas.
 
Po A. Navalno suėmimo jo organizacijos buvo paskelbtos „ekstremistinėmis“ ir uždarytos, o daugelis pagrindinių padėjėjų pabėgo iš Rusijos, bijodami persekiojimo.
 
Praėjusiais metais tyrėjai pradėjo naują ekstremizmo tyrimą prieš A. Navalną, dėl kurio opozicijos lyderiui gali grėsti dar 10 metų kalėjimo.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.02.09; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *