Šri Lanka grąžino pavogtus dramblius grobikams


Drambliai. Šri Lanka. EPA – ELTA nuotr.

Dveji Šri Lankos dramblių namai, paklusdami teismo sprendimui, grąžino 13 iš laukinių gyvūnų parkų pavogtų jaunų gyvūnų tariamiems jų grobikams, penktadienį pranešė pareigūnai.
 
Drambliai Šri Lankoje laikomi šventais, jų gaudymas gamtoje yra neteisėtas, tačiau daugelis žmonių, gavę specialius leidimus, laiko šiuos gyvūnus kaip turto simbolį. 2015 m. kriminalistai konfiskavo mažiausiai 13 mažų drambliukų, pavogtų iš laukinių gyvūnų parkų, vieną tokią vagystę įvykdė budistų vienuolis.
 
Tačiau šią savaitę policijos Kriminalinių tyrimų departamentas (CID) užsitikrino Kolombo teismo nurodymą grąžinti juos tariamiems pagrobėjams. CID teismui sakė, kad naujos taisyklės dėl prijaukintų dramblių leidžia savininkams užregistruoti savo augintinius laukinės gamtos institucijose.
 
Šeši drambliai buvo paimti iš Pinavalos prieglaudos, surakinti ir suvaryti į sunkvežimius, kiti septyni buvo grąžinti iš prieglaudos salos pietuose. Taip pat buvo grąžintas dar vienas dramblys, kurį, teismo teigimu, prezidentas Gotabaya Rajapaksa atidavė prieglaudai prieš šešerius metus.
 
G. Rajapaksa išsiuntė du dramblių jauniklius į prieglaudą 2015 m. sausio mėnesį, kai dar nebuvo valstybės vadovas, sakydamas, kad negali sau leisti jų išlaikyti. Viena patelė Čarika buvo grąžinta prezidento globai ketvirtadienį, bet kita, vardu Čaraka, liko Pinavaloje, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas.
 
Azijos dramblių ekspertas Jayantha Jayewardene‘as sakė, kad buvo pasibaisėjęs dėl pavogtų dramblių grąžinimo, jį apibūdino kaip „didžiulį žingsnį atgal siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę“. „Esu labai nusivylęs, – AFP sakė J. Jayewardene‘as. – Tai tik paskatins nelegalų dramblių jauniklių grobimą iš mūsų nacionalinių parkų“.
 
J. Jayewardene‘as teigė, kad per dešimtmetį iki 2015 metų iš bandų galėjo būti pavogta ir parduota apie 40 jauniklių – kiekvienas maždaug už 125 tūkst. JAV dolerių.
 
Brakonieriai dažniausiai užmuša motiną, kad pagrobtų jauniklį, pridūrė jis.
 
2011 metais atliktas tyrimas parodė, kad Šri Lankoje laukinėje gamtoje gyvena 7 379 drambliai, įskaitant apie 1100 jauniklių. 1900 metais dramblių būta 12 tūkstančių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA (Viljama Sudikienė)
 
2021.09.11; 07:35
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *