Agnė Bilotaitė ragina nušalinti Julių Sabatauską nuo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pareigų


Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, ragindama nušalinti Julių Sabatauską nuo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininko pareigų.

A.Bilotaitės teigimu, J. Sabatauskas šiurkščiai pažeidė Konstituciją viešai kvestionuodamas teismų darbą ir sprendimus dėl jo partiečio Alvydo Katino nušalinimo nuo Utenos mero pareigų. 

J. Sabatauskas gruodžio 1 dieną dienraščiui „Lietuvos rytas“ pareiškė, kad Panevėžio teisėjų išvedžiojimai dėl A. Katino galimybės eiti pareigas yra absurdiški, o sprendimą galėjo lemti prokurorų ir teisėjų nekompetencija.

„Bet kokiu atveju tai yra akivaizdus Konstitucijos pažeidimas. Manau, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija turėtų ištirti šį atvejį“, – žiniasklaidai teigė TTK pirmininkas.

Pagal 114 Konstitucijos straipsnį, „Seimo narių ir kitų pareigūnų, politinių partijų, (…) kišimasis į teisėjo ar teismo veiklą draudžiamas ir užtraukia įstatymo numatytą atsakomybę.“

„Kištis į teismo sprendimų priėmimą draudžiama visiems piliečiams, juo labiau Seimo nariams. Tačiau šiuo atveju kalbame apie Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką. Šis komitetas dalyvauja teisėjų skyrimo procedūroje. Kyla klausimas, kaip tokius pareiškimus gali daryti teisėjų skyrimo procese dalyvaujantis politikas. Manau, kad tai nėra suderinama su Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pareigomis, todėl raginu Seimo Pirmininkę svarstyti J. Sabatausko tinkamumo toliau vadovauti šiam komitetui klausimą“, – sakė A. Bilotaitė.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt portalas.

2015.12.06; 03:51

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *