Aktorius Džonas Vainas vos nežuvo dėl savo antikomunistinių pažiūrų


Amerikoje pasirodė naujoji JAV kino aktoriaus Džono Vaino (John Wayne) biografija.

Naujojoje versijoje sakoma, kad SSRS diktatorius Josifas Stalinas norėjo nužudyti (rengė planą, kaip pasikėsinti į aktoriaus gyvybę) garsųjį aktorių. 

Mat šis buvo antikomunistas ir kiekviena proga kandžiai šaipėsi iš sovietų valdžios, iš sovietų santvarkos. Knygos autorius – britų rašytojas Michaelas Munno. Knygos pavadinimas: “John Wayne – The Man Behind the Myth”). Išvertus į lietuvių kalbą reikštų: “Žmogus už mito”.

Knygoje teigiama, esą Stalino agentai praėjusio amžiaus 5-ajame ir 6-ajame dešimtmečiais kelis kartus kėsinosi į garsiojo aktoriaus gyvybę. Pirmiausiai du rusų žudikai, sumaniai apsimetę JAV FTB agentais, mėgino nužudyti aktorių 1947 metų gegužės 26 dieną. Tądien aktorius buvo savo biure kino studijoje “Warner Brothers”. Tačiau pasikėsinimas žlugo, ir rusai žudikai buvo sučiupti.

SSRS vadovas Nikita Chruščiovas atšaukė 1953 metais mirusio Stalino direktyvą, nes pats … labai mėgo filmus, kuriuose vaidino Džonas Vainas. Knygoje apie aktoriaus gyvenimą net sakoma, kad 1958-aisiais pats N.Chruščiovas prisipažino amerikiečiams, esą atšaukė įsakymą nužudyti aktorių – antikomunistą.

Tačiau tada įsikišo JAV gyvenantys komunistai. Jie bandė keletą kartų pasiųsti myriop garsųjį aktorių Meksikoje, kur buvo kuriamas didelį pasisekimą turėjęs filmas “Hondo”. Dar kartą pabandyta nušauti aktorių 1966 metais, kai šis svečiavosi Vietname pas amerikiečių karius.

Ir vis dėlto kino legenda mirė savo mirtimi 1979 metais. Jį pakirto sunki liga – vėžys.

Nuotraukoje: populiarusis aktorius Džonas Vainas, garsėjęs antikomunistinėmis pažiūromis.

2011.06.25 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *