Aleksandras Gnitejevas pripažintas šnipu


Sverdlovsko srities teismas paskelbė nuosprendį. Gynybos įmonės bendradarbiui Aleksandrui Gnitejevui, kaltintam atskleidus slaptą informaciją apie raketą „Bulava“. Aleksandras Gnitejevas pripažintas kaltu dėl „valstybės išdavystės šnipinėjimo forma“. Ir nuteistas aštuonerius metus kalėti griežtojo režimo kolonijoje.

Taip praneša ITAR–TASS. RIA Novosti agentūros duomenimis, A.Gnitejevas buvo teisiamas už „duomenų apie naujausius darbus ginkluotės srityje, laikomus valstybės paslaptimi, perdavimą užsienio žvalgybai“. Be kalėjimo, teismas paskyrė ir 100 tūkst. rublių baudą.

Anksčiau buvo praneša, kad A.Gnitejevas dirbo centre, kuriančiame, be viso kito, strateginių raketų valdymo sistemas. Neoficialiais duomenimis, kuriais remiasi laikraštis „Komsomolskaja pravda“, kalbama apie mokslinį-gamybinį susivienijimą „Avtomatika“ Jekaterinburge.

Gynybinės pramonės komplekso darbuotojas, leidinio žiniomis, perdavė užsieniečiams vieno iš raketos įrenginių brėžinių kopijas ir už tai gavo 50 tūkst. dolerių. Interfakso duomenimis, A.Gnitejevo byla buvo nagrinėjama kontroliuojant Rusijos Generalinei prokuratūrai, teismas buvo uždaras. Paskelbtas nuosprendis kol kas neįsigaliojo ir gali būti apskųstas.

Kieto kuro raketa „Bulava“ skirta dislokuoti „Borei“ projekto atominiuose povandeniniuose laivuose. Tikimasi, kad „Bulava“ Rusijos KJP (Karinės jūrų pajėgos) bus apginkluotos 2012 metų rudenį ir sustiprins Rusijos branduolinės triados jūrinį komponentą.

Nuotraukoje: raketa „Bulava” paleidimo metu.

2012.05.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *