Aleksejus Navalnas: „Novičioko“ aptikta ne tik kūne


Aleksejus Navalnas ir jo žmona. EPA – ELTA nuotr.

Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas pirmadienį sakė, kad Vakarų laboratorijos nuodų „Novičiok“ aptiko ne tik jo kūne, o ir ant jo, ir pareikalavo Maskvos sugrąžinti jo drabužius.
 
A. Navalnas, kuris šiuo metu gydomas Berlyno klinikoje „Charite“, prastai pasijuto rugpjūčio 20 dieną, skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu. Jis dvi dienas praleido vienoje Rusijos ligoninėje, tačiau vėliau buvo nuskraidintas į Vokietiją.
 
„Dvi nepriklausomos laboratorijos Prancūzijoje ir Švedijoje bei specializuota Bundesvero laboratorija patvirtino, kad „Novičioko“ rasta mano kūne ir ant jo“, – jis sakė pirmame savo tinklaraščio įraše po to, kai pabudo iš komos.
 
Jis pažymėjo, kad Rusija dar nėra pradėjusi savo tyrimo, o šalies pokalbių laidose teigiama, kad ataką surengė Vakarų žvalgybos pareigūnai ir jo paties sąjungininkai. „Nieko kito ir nesitikėjau“, – rašė jis.
 
Jis taip pat pareikalavo, kad Rusijos pareigūnai grąžintų jo drabužius, kurie buvo nuvilkti prieš jo skrydį į Vokietiją, kuriame jam teko skristi „visiškai nuogam“. Jo teigimu, drabužiai yra itin svarbūs įkalčiai.
 
„Atsižvelgiant į tai, kad „Novičioko“ aptikta ant mano kūno, o apnuodijimas fiziniu kontaktu yra visiškai įmanomas, mano drabužiai yra labai svarbūs įkalčiai, – rašė jis. – Reikalauju, kad mano drabužiai būtų kruopščiai supakuoti į plastikinį maišelį ir sugrąžinti man.“
 
„Meilė gydo“
 
Socialinių tinklų programėlėje „Instagram“ A. Navalnas paskelbė žmonos Julijos, su kuria jis susituokęs 20 metų, nuotrauką. Įraše jis teigė mažai ką prisimenantis apie savo susirgimą, tačiau sakė, kad žmona padėjo jam atsigauti.
 
„Dabar iš patirties tikrai galiu teigti: meilė gydo ir grąžina tau gyvenimą, – sakė jis. – Julija, tu mane išgelbėjai, tegul tai patenka į neurobiologijos vadovėlius.“
 
Jis sakė, kad, kol jis sirgo, žmona jam grojo muziką ir dainavo dainas.
 
Opozicionierius savaitgalį pranešė, kad jau gali vaikščioti, o pirmosiomis dienomis po atsigavimo jam prireikė kalbos terapijos, kad vėl galėtų kalbėti.
 
A. Navalno rėmėjai ir Europos lyderiai anksčiau yra sakę, kad opozicionieriaus apnuodijimas „Novičioku“ yra valstybės sankcionuota ataka.
 
A.Navalno judėjimą tirianti Sibiro transporto policija pirmadienį paskelbė tęsianti ikiteisminį tyrimą ir teigė jau apklaususi apie 200 žmonių.
 
A. Navalno antikorupcijos fondo vadovas Ivanas Ždanovas sakė, kad jo darbuotojai daugiau nebendradarbiaus su Tomsko miesto policija, ir apkaltino valdžios institucijas bandymu nuslėpti nusikaltimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.21; 20:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.