Andrius Kubilius: „V. Putiną provokuoja silpna Vakarų pozicija”


Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius penktadienio „Žinių radijo” laidoje „Opozicija” komentuodamas Turkijos ir Rusijos konfliktą pažymėjo, jog „turkai labai principingai ir gana tiesmukai, be jokių diplomatinių vingrybių, reaguoja į Rusijos elgesį ir V. Putinui tai buvo stiprus signalas”.

Anot A. Kubiliaus, galima pastebėti, jog V. Putino veiklos rezultatas – nuosekliai  didinamas konfliktų Rusijos pasienyje skaičius. Jis praranda draugus, partnerius, ir pats kuria stiprią antirusišką koaliciją pasieniuose.

„Agresijų rezultatas Ukrainoje – Ukraina tapo provakarietiška, jo nuotykių Turkijoje rezultatas – Turkija tampa antirusiška”, – teigė opozicijos lyderis.
Komentuodamas kvietimą prie NATO prisijungti Juodkalnijai, o ne Gruzijai, kuri jau ilgą laiką yra viena iš kandidačių, A. Kubilius teigė, jog nepakviesti Gruzijos jungtis prie Aljanso yra klaida ir kartu atspindys vyraujančios politikos, jog nereikia daryti tokių veiksmų, kurie tariamai provokuotų Rusiją.

„Aš visą laiką Vakaruose kartoju: kas provokuoja V. Putiną – tai silpnas Vakarų atsakas, o ne stipri Vakarų pozicija, jog nebus taikomasi su Rusijos agresija. Lygiai tas pats ir Varšuvos viršūnių susitikime. Mes galvojome, kad bus svarstomas stipresnis ir nuolatinis NATO buvimas Baltijos valstybėse, bet vėlgi, tenka girdėti panašius argumentus, jog NATO bazių kūrimasis čia gali provokuoti Rusiją ir todėl diskusija su ja gali būti labai sunki. Tai vėl yra to paties pavojingo mąstymo atspalviai, kai galvojama, kad stipresnis NATO partnerių buvimas, kuris mūsų įsitikinimu, labai stipriai padėtų stabilizuoti situaciją ir atgrasintų Rusiją nuo kažkokių galimų agresyvių svajonių eiti ir ieškoti karinių nuotykių, gali pakenkti santykiams su Rusija. Mano galva, tai yra labai didelė Vakarų klaida”, – teigė A. Kubilius.

Kalbėdamas apie pabėgėlių padėtį Europoje ir galimus problemos sprendimo būdus, opozicijos lyderis pažymėjo, jog nors šiuo metu pabėgėliai nesiveržia į Lietuvą, turime prisiimti dalį solidarios naštos, tenkančios visai Europai.

„Dar bent artimiausius penkerius metus pabėgėlių krizė išliks pakankamai ryški, todėl turime būti pasiruošę racionaliai dalyvauti tos krizės sprendime”, – sakė A. Kubilius.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt portalas.

2015.12.07; 03:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *