Anykščiuose prasideda festivalis visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“


Anykščių jaunimas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Birželio 8–9 dienomis šeimas ir kūrėjus Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, suburs literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“. Vyks kūrybinės dirbtuvės, žaidimai, kino ir teatro premjeros, geriausių animacinių filmų peržiūros, dalyvaus vaikų knygų autoriai.
 
Festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ pripažintas geriausiu praėjusių metų Anykščių renginiu vaikams ir jaunimui.
 
Kaip ir praėjusiais metais, organizatoriai į festivalį surinko geriausius knygų vaikams autorius. Jie festivalyje ne tik pristatys savo knygas, bet ir ves kūrybines dirbtuves mažiesiems. Į „žiauriai geras“ dirbtuves pakvies 2018 metų knygos vaikams „Sibiro haiku“ autorės rašytoja Jurga Vilė bei iliustruotoja Lina Itagaki.
 
Į susitikimą kūrybinėse dirbtuvėse kvies ir gražiausios 2018 metų knygos – Mariaus Marcinkevičiaus „Maži eilėraščiai mažiems“ – iliustruotoja, šiais metais Bolonijos knygų mugėje specialiu diplomu apdovanota Rasa Jančiauskaitė, bei premija už geriausią 2019 metų knygą mažiausiems skaitytojams – Mariaus Marcinkevičiaus „Sivužas“ – apdovanota iliustruotoja Lina Dūdaitė.
 
Šeimas kelionėse po mitologinį fantazijų pasaulį vedžios geriausios 2018 metų knygos vaikams ir paaugliams „Klampynių kronikos“ autorė Neringa Vaitkutė, geriausios 2017 metų knygos paaugliams „Kaukas Gugis ir kerų karas“ autorius Justinas Žilinskas, lietuviškosios mitologijos žinovė, knygų „Didžioji būtybių knyga“ ir „Sukeistas“ autorė Kotryna Zylė.
 
Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejų vaikai galės atšvęsti kartu su istoriku, vaikų knygų autoriumi Norbertu Černiausku. Drauge su iliustruotoja Birute Bikelyte jis ne tik pristatys knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“, bet ir vadovaus jaunųjų riterių įšventinimo turnyrui ir su šauliais virs košę, kurią skanauti galės visi festivalio dalyviai.
 
Festivalyje vienas populiariausių vaikų knygų rašytojų Tomas Dirgėla vienam vakarui pakeis amplua – šeštadienio vakarą jis pasirodys kartu su vaikų rašytojų muzikine grupe „Knygų vaikai“.
 
Festivalio lankytojai pirmieji Lietuvoje galės išvysti Kristinos Buožytės virtualios realybės animacinį filmą „Angelų takais“, sukurtą pagal M. K. Čiurlionio paveikslus. Prestižiniame Venecijos kino festivalyje pristatytas projektas šiuo metu keliauja po tarptautinius festivalius ir skina apdovanojimus. Jo premjera Lietuvoje numatoma tik rudenį. Animacinio filmo „Miškas“ autorius Ignas Meilūnas mažiesiems pristatys savo naujausią kūrinį – animacinį filmą „Matilda“, vaikams jis leis susipažinti su animacijos kūrimo ypatumais.
 
Festivalį Anykščių kultūros centre uždarys trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ ir garsiausio trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano parengta animacinių filmų programa visai šeimai.
 
Šeštadienio popietę „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, aktorius ir atlikėjas Paulius Tamolė kartu su muzikantais pristatys dar niekur nerodytą, „Kristupo festivaliui“ kuriamą muzikinę pasaką „Sniego karalienė“. Iškart po jos vyks suneštinė festivalio vakarienė. Organizatoriai vaišins troškiniu, o lankytojai kviečiami pasirūpinti užkandžiais ir atsineštomis gėrybėmis dalintis su kaimynais.
 
Pirmą kartą Anykščiuose ir „Vėjų teatras“ surengs koncertą pagal Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Maži eilėraščiai mažiems“. Festivalio lankytojus džiugins aktorių kurtos ir atliekamos dainos.
 
Šiųmetinė festivalio naujiena – Tėvų krantas. Tai erdvė, kurioje suaugusieji galės pailsėti, pabendrauti ir pasisemti idėjų iš kitų tėvų bei išgirsti apie žaidimų ir knygų skaitymo svarbą mažiesiems.
 
Dar viena džiugi naujiena mažiesiems – žaidimų erdvė. Joje veiks stalo žaidimų studijos „Vienaragis“ erdvė, kurioje vaikai galės susipažinti su įvairiais žaidimais ir sukurti savo pačių istorijas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.08; 09:33
print