Vilniuje – Pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimas


Knygos. Slaptai.lt nuotr.

Birželio 28-30 dienomis Vilniuje vyks II Pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimas. Jo renginiuose dalyvaus 25 rašytojai, vertėjai, literatūros kritikai iš 15 šalių: Airijos, Australijos, Belgijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Kipro, Lenkijos, Meksikos, Nyderlandų, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Lietuvos.
 
Antradienio rytą Lietuvių literatūros ir tautosakos institute rengiamas suvažiavimo atidarymas, vėliau rašytojai lankysis Prezidentūroje.
 
Svetur kuriantys lietuvių rašytojai susipažins su Lietuvos kultūrinio gyvenimo aktualijomis: dalyvaus kultūrinėje programoje Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos surengtoje Diasporos rašytojų knygų parodoje ir išeivijos fotografo Edžio Jurčio parodos finisaže, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje aplankys parodas ,,Paralelinis laikas” ir Šiuolaikinė Afrikos dailė: Tapatybės svajos ir realijos”.
Knygų lentyna. Slaptai.lt foto
 
Trečiadienį, birželio 29-ąją, Rašytojų klube vyks specialiai šiam suvažiavimui parengto pasaulio lietuvių rašytojų almanacho ,,Egzodika 2″ pristatymo vakaras, rašytojų kūrybos skaitymai. Birželio 30-ąją – Rašytojų klube vyks baigiamasis vakaras: Pasaulio lietuvių rašytojų kūrybos skaitymai ir susitikimas su Lietuvos rašytojų sąjungos nariais.
Knygų lentyna. Slaptai.lt nuotr.
 
Kaip teigia Pasaulio lietuvių  (PLB) Kultūros komisijos pirmininkė Jūratė Caspersen, ,,šis renginys telkia ir buria po visą pasaulį pasklidusius lietuvių kilmės rašytojus, kuriančius ne tik lietuvių kalba, bet savo kūryba teigiančius lietuviškosios tapatybės svarbą. Pirmasis diasporos rašytojų suvažiavimas vyko prieš 3 metus, 2019-aisiais, ir įtikino, kad PLB ir kompetentingų Lietuvos institucijų bendradarbiavimas sukuria solidžią platformą diasporos kūrybos ir kultūros žmonėms „grįžti” į tėvynę visomis prasmėmis. Rašytojai dovanos savo kūrybos leidinius Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai, tad Lietuvos skaitytojai turės galimybę susipažinti ir su svetur kuriama ir leidžiama literatūra.”
 
Suvažiavimą organizuoja Pasaulio lietuvių bendruomenė, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos rašytojų sąjunga, Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.06.28; 08:15
print