Apie dingusią Nikolajaus Zobovo mešką


Lokys. Slaptai.lt nuotr.
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad vis dar aiškinamasi, kur yra dingusi viena iš „Ąžuolyno meškučių cirko“ savininko Nikolajaus Zobovo meškų. Ministro teigimu, kalbama, kad ji gali būti paleista į laisvę, – jei tai – tiesa, sako jis, toks žingsnis yra neprotingas, galintis turėti nemalonių pasekmių.
 
„Kaip jis pats (N. Zobovas. – ELTA) teigia, kad paleido kažkur prie Baltarusijos sienos, ir galimai jos nėra Lietuvoje. Viena iš versijų. Kita, – kad nėra gyvos. Visos versijos yra tikrinamos, tačiau bet kuri versija rodo, kad žmogus pasielgė neadekvačiai. Ir tas neprotingas žingsnis gali turėti pasekmių, – jei gyvūnas paleistas į laisvę, jis nėra pratęs maitintis natūraliai, susirasti sau maisto, nebijo žmonių, gali eiti prie žmonių, gyvulių, gali padaryti jiems žalos. Kas blogiausia gali atsitikti, gali sužeisti žmones, nes tikrai yra pavojingas gyvūnas”, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė K. Mažeika, susidariusią situaciją apibūdinęs kaip „cirkas su cirku“.
 
Pasak jo, šiuo metu pareigūnai atlieka tyrimą, kur iš tiesų yra dingusi meška Kvina.
 
Kita meška, vardu Vipas, su kuriuo cirko savininkas buvo užsidaręs per naktį, ministras tikina, šiuo metu yra Zoologijos sode, karantine.
 
ELTA primena, kad Aplinkos apsaugos departamentas, atlikdamas patikrinimą cirko voljeruose, gegužės 27 dieną užfiksavo, kad yra dingusi N. Zobovo meška Kvina.
 
N. Zobovui leidimas laikyti laukinius gyvūnus panaikintas birželio 6 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.13; 00:30
print