Kęstutis Mažeika apie vandens trūkumą: sunku patikėti


Vandens trūkumas didžiuosiuose miestuose susidarė dėl neatnaujintų vandenviečių, sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.
 
„Sunku patikėti. Kalbant apie gėlą vandenį, jo turime pakankamai, tačiau kalbant apie paviršinį vandenį, kurio pajėgumai nėra dideli, kur turi praeiti laiko prisipildyti, matome grėsmę tų didžiųjų miestų atveju, ypač Kauno“, – Žinių radijo laidoje „Pozicija“ teigė K. Mažeika.
 
Dėl to, pasak ministro, kaltos neatnaujintos vandenvietės.
 
„Situacija tokia, kad miestai turi tam tikras zonas, kurie aprūpinami iš vienos ar kitos vandenvietės. (…) Kai kurios vandenvietės buvo paliktos nuo senų laikų, ir jų pajėgumai yra per maži aprūpinti didesnį kiekį vandens.
 
Vandens tinklų plėtra, žmonių vandens suvartojimo įpročiai, išsiplėtė miestai… Atsiranda trūkumas kai kuriose vietose“, – laidoje sakė K. Mažeika.
 
Ministras rekomendavo žolę laistyti vakare arba anksti ryte, kad jį galėtų sugerti drėgmę.
 
K. Mažeika taip pat teigė, kad, dar labiau nukritus Neries upės lygiui, būtų kreipiamasi į Baltarusiją.
 
„Vilniuje Neries upė (lygis. – ELTA) yra maksimaliai nukritusi. Baltarusija, kuri turi prie Minsko didžiulį vandens rezervuarą, kuriuo aprūpina visą Minską, tą talpą nuolat prižiūri, kad palaikytų vandens lygį, tačiau jie buvo labai mažą kiekį vandens paleidę į Žemupį. (Dabar. – ELTA) matome šiek tiek (vandens lygio. – ELTA) kilimą pasienyje. Blogiausiu atveju esame pasiruošę kreiptis į Baltarusiją, kad jie padidintų vandens pajėgumus“, – laidoje teigė aplinkos ministras.
 
ELTA primena, kad, dėl karščių ekstremaliai išaugus vandens suvartojimui, kuris kai kuriose Kauno vietose lėmė vandens tiekimo sutrikimus, Kauno miesto savivaldybė prašo visų kauniečių nelaistyti vejų nuo 18 iki 23 valandos.
 
Savivaldybė praneša, kad su vandens tiekimo sutrikimais šiomis dienomis susiduria iki tūkstančio kauniečių.
 
Bendrovė „Vilniaus vandenys“ taip pat fiksuoja, kad šiuo metu kai kuriose vietovėse Vilniaus mieste ir rajone geriamojo vandens sunaudojama tris kartus daugiau nei įprastai, ir prašo gyventojų vandenį vartoti atsakingai ir taupiai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.13; 10:00
print