Apie išmokas Ramūnui Karbauskiui: kriminalo nėra


Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys teigia, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui ir jo šeimos nariams skirtos išmokos nėra kriminalas.
 
Pasak ministro, jos suskaičiuojamos automatiškai ir išmokamos visiems Lietuvoje registruotiems ūkininkams už pirmuosius 30 hektarų. Tiesa, jo teigimu, būtent dėl panašių priežasčių, kai, anot G. Siurplio, bandoma susieti Žemės ūkio ministeriją ir R. Karbauskį buvo nuspręsta perduoti ministeriją kitai politinei partijai.
 
Anot G. Surplio, išmokos ir R. Karbauskiui, ir visiems kitiems žemės ūkio verslo subjektams yra išmokamos ir apsikaičiojamos automatiškai pagal turimus hektarus ir auginamas kultūras.
 
„Tačiau čia mes atsiduriame labai įdomioje situacijoje, kuri ir man pasirodė labai įdomi, kai mes rašėme Lietuvos kaimo ir žemės ūkio plėtros baltąją knygą. Kad už tuos pirmuosius 30 ha papildomą išmoką turi gauti visi – nesvarbu, ar žmogus turi 5, ar 30, ar 500 ha. (…) Yra reglamentinė nuostata, kad jei taikai smulkiųjų hektarų išmoką 30 ha, taikai visiems“, – „Žinių radijui“ teigė G. Surplys.
 
„Čia mes nekalbame apie tai, ar R. Karbauskis ar jo broliai pasinaudojo šia sąlyga. Tiesiog programa automatiškai kiekvienam Lietuvos ūkininkui, nepaisant to, kiek jis turi ha, sumoka daugiau už tuos ha, kurie yra iki pirmųjų 30“, – pridėjo ministras.
 
Jo teigimu, kad viskas atliekama pagal teisės aktus patvirtino ir pirmadienį pateiktos Generalinės prokuratūros išvados.
 
G. Surplys taip pat pažymėjo, kad pagal Vyriausybės programą nuo kito paramos laikotarpio bus siekiama išmokas skaidyti – už pirmuosius 10 ha bus sumokama daugiau nei turinčiam nuo 10 iki 20 ha. Taip pat jis teigia, kad savo valdymo laikotarpiu ministerijoje įvedė paramos lubas, kai ūkininkai negali gauti daugiau nei 150 tūkst. eurų. išmokų per metus.
 
Paklaustas, kodėl Žemės ūkio ministerija yra atiduota „socdarbiečiams“, G. Surplys sakė, kad taip  norima sumažinti įtampą tarp žemės ūkio sektoriaus, „valstiečių“ ir Ramūno Karbauskio.
 
„Pagrindinė priežastis yra ta, kad labai daug bandoma pripiršti R. Karbauskiui ir „valstiečiams“ kokių pinigų sandorių, pinigų išgrobstymų, kas yra visiškai netiesa. Žmonėms neįrodysi, kad tu ne dramblys“, – sakė jis.
„Yra daug nereikalingo triukšmo, kuris trukdo daryti reikiamus pokyčius žemės ūkio srityje. (…) Nuimti įtampas, priežastis ta ir buvo“, – pridėjo žemės ūkio ministras.
 
ELTA primena, kad „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis su šeimos nariais, kaip skelbia 15min.lt, 25 kartus pasinaudojo galimybe kartą per metus gauti išmoką už pirmuosius 30 hektarų. Kaip teigia žurnalistai, taip buvo pasisavinta 42,3 tūkst. eurų.
 
Tuo metu tyrimą atlikusi Generalinė prokuratūra pažeidimų nerado.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.09; 09:51
 
 
print