Prisaikdintas naujasis Latvijos prezidentas Egils Levitas


Naujasis Latvijos prezidentas Egils Levitas pirmadienį pradėjo darbą, jis keičia kadenciją baigiantį valstybės vadovą Raimondą Vējonį.
 
Parlamento posėdyje išrinktasis prezidentas prisiekė, o vidudienį prasidėjo speciali ceremonija prie Rygos Laisvės paminklo, ten E. Levitas buvo pristatytas Latvijos žmonėms.
 
Prezidentas R. Vējonis simboliškai perdavė Rygos pilies, Latvijos prezidentų rezidencijos, raktus.
 
Savo kalboje naujasis prezidentas pabrėžė tris prioritetus: solidarumą, bendrumą ir modernią, tvarią valstybę.
 
„Visi žinome, kad Latvija yra viena labiausiai nelygybės gniuždomų Europos Sąjungos šalių. Šia liga mes sergame jau daugelį metų. Tam tikra prasme plėtojasi dvi Latvijos, – sakė prezidentas. – Tinkama solidarumo politika susideda ne tik iš pajamų paskirstymo, solidarumo politika kuria ir lygias galimybes, taip pat apima tokias sritis, kurios negali būti matuojamos pajamų ir išlaidų balansu. Aš kviečiu visus kartu formuoti ilgalaikę solidarumo politiką“.
 
Geopolitinėje srityje E. Levitas gyrė pirmtaką R. Vējonį už jo darbą stiprinant Latvijos saugumo ryšius. „Esame neatskiriama Vakarų pasaulio ir Europos dalis – ne kažkoks tiltas tarp Vakarų ir Rytų. Aš kategoriškai atmetu tokią metaforą“, – teigė E. Levitas.
 
64 metų E. Levitas prezidentu buvo išrinktas gegužės 29 dieną. Jį kandidatu iškėlė valdančioji koalicija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.09; 10:33
print