Apklausa: daugiau kaip pusė pabėgėlių ukrainiečių Čekijoje susidūrė su agresija


Kumštis. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, rugsėjo 25 d. (Ukrinform-ELTA). 57 proc. pabėgėlių ukrainiečių Čekijoje susidūrė su žodine agresija dėl savo kilmės, o 5 proc. patyrė fizinį smurtą.
 
Tai rodo Čekijos tyrimų agentūros „PAQ Research“ surengtos apklausos rezultatai, praneša „Ukrinform“, remdamasi leidiniu „Vinegret.cz“. Tyrimo dalyvių buvo paprašyta atsakyti į klausimą: „Ar jūs arba kuris nors iš jūsų šeimos narių patyrė žodinių/fizinių išpuolių jūsų buvimo Čekijoje metu dėl to, kad esate iš Ukrainos?“ Daugiau kaip pusė respondentų (57 proc.) atsakė, kad patyrė žodinę agresiją dėl savo ukrainietiškos kilmės, o 5 proc. – kad buvo fiziškai užpulti.
 
Tyrimo autoriai nustatė, kad jaunesni kaip 40 metų ukrainiečiai dėl savo kilmės yra kur kas dažniau užsipuolami žodžiu (62 proc.) nei vyresnio amžiaus žmonės (30 proc.). Be to, moterys dažniau nei vyrai susiduria su agresija.
 
Įtakos turi ir sfera, kurioje dirba pabėgėliai, rodo tyrimas. Pavyzdžiui, paslaugų sferoje 67 proc. darbuotojų ukrainiečių patyrė žodinius išpuolius.
 
Apklausa buvo surengta 2023 metų birželį. Ji apėmė 1425 pabėgėlių šeimas – iš viso 3789 žmones, tarp jų – 1203 vaikus nuo 3 iki 17 metų amžiaus.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.09.25; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *