Į LRT vadovus kandidatuoja Z. Andrulėnas


LRT kėdės. Slaptai.lt nuotr.

Apie kandidatavimą į visuomeninio transliuotojo LRT generalinio direktoriaus postą praneša Zenonas Andrulėnas. Tą asociacijos „Nacionalinė švietimo taryba“ vadovas pranešė sekmadienį, savo „Facebook“ paskyroje.
 
Sprendimą savo įraše jis argumentuoja tuo, jog LRT esą neatlieka vienos savo pagrindinių misijų – telkti visuomenę.
 
„Žodis telkti, reiškia ir vienyti. Šiai dienai LRT tai sunkiai sekasi, todėl ir pateikiau prašymą leisti dalyvauti konkurse eiti Viešosios įstaigos „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA“ generalinio direktoriaus pareigas“, – teigia jis.
 
Z. Andrulėnas 2020 m. Seimo rinkimuose buvo Centro partijos – tautininkų kandidatas Lazdynų rinkimų apygardoje.
 
Rekvizitai.lt duomenimis, jo vadovaujama „Nacionalinė švietimo taryba“ įkurta prieš 10 dienų.
 
Z. Andrulėnas yra trečiasis kandidatas paskelbęs apie norą užimti visuomeninio transliuoto vadovo postą. Iki šiol viešai apie dalyvavimą trečią kartą šiemet rengiamame LRT generalinio direktoriaus rinkimų konkurse pareiškė dabartinė nacionalinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Vilniaus universiteto docentas Mantas Martišius. Iš viso kandidatų yra keturi.
 
Pretendentų pristatytus dokumentus LRT taryba vertins antradienį. Po posėdžio viešai bus paskelbti ir kiti kandidatai, dalyvaujantis konkurse.
 
ELTA primena, kad pirmieji rinkimai LRT vadovo kėdei užimti vyko kovo mėnesį. Tačiau iš šešių kandidatų, dėl nepakankamai surinkto balsų kiekio, nebuvo išrinktas nei vienas. Tąkart įvykdžius du balsavimo turus, M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir A. Zabarauskas surinko po vienodą balsų skaičių.
LRT reklama. Slaptai.lt nuotr.
 
Birželio pradžioje posėdžiavusi LRT taryba vėl neišrinko naujo visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus. Konkurse dalyvavę tie patys kandidatai sulaukė vienodo palaikymo – už kiekvieną jų balsavo po 6 LRT tarybos narius.
 
Po antro nesėkmingo LRT tarybos bandymo išrinkti naują vadovą, kultūros ministras Simonas Kairys teigė, kad jei rudenį vėl nebus išrinktas visuomeninio transliuotojo generalinis direktorius, LRT tarybos nariai turės įsivertinti, ar jie gali vykdyti savo pareigas.
 
LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.09.25; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *