Ar dabar įmanoma Rusijos invazija?


Kur važiuoja šie rusų tankai

Niujorkas, sausio 11 d. (ELTA). Rusija, JAV duomenimis, prie Ukrainos sienos nusiuntė ne tik per 100 000 kareivių, tačiau perkėlė ir kovinių lėktuvų bei transportinių sraigtasparnių. Apie tai rašo „The New York Times“.
 
Vis dėlto rusų pajėgų perdislokavimas esą sulėtėjo. Buvo manoma, kad gruodį ir sausio pradžioje prie Ukrainos sienos bus sutelkta iki 175 000 kareivių. Šis scenarijus kol kas nepasitvirtino. Pasienyje yra mažiausiai 100 000 rusų karių.
 
Vakarai sunerimę dėl rusų pajėgų telkimo ir būgštauja, kad Maskva po Krymo aneksijos vėl rengiasi invazijai į kaimyninę šalį. Rusija tai kategoriškai neigia. Kartu Kremlius reikalauja iš JAV ir NATO susitarimų, kuriais būtų sustabdyta NATO plėtra į rytus bei JAV karinių bazių steigimas buvusiose sovietų įtakos sferos valstybėse.
 
Vis dėlto, JAV žvalgybos duomenimis, laiko tarpas rusų dalinių invazijai į Ukrainą tikriausiai yra ribotas, jei prezidentas Vladimiras Putinas duotų atitinkamą įsakymą. Įšalusi žemė Ukrainoje palengvintų sunkiosios karinės technikos naudojimą. Tačiau atodrėkis pavasarį žemę gali paversti pelke.
 
Šiuo metu žiema Ukrainoje yra santykinai švelni. Įprasto stipraus šalčio kol kas nebuvo. Todėl sausumos operaciją Rusija esą gali surengti tik vasarį.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.12; 06:17
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *