Ar sunku atsikratyti viršsvorio?


Bėgimo rungtynės Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kaip greitai ir nesunkiai numesti svorio?

Svorio metimas daugeliui mūsų asocijuojasi su ekstremaliomis dietomis ir alinančiomis treniruotėmis, tačiau iš tiesų viskas gali būti gerokai paprasčiau. Kartais prireikia tiesiog pakoreguoti tam tikrus savo įpročius, ir jau labai greitai bus galima pastebėti ženklius pokyčius. Jei šiuo metu svarstote, kaip būtų galima atsikratyti kelių nepageidaujamų kilogramų, pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais: tikėtina, kad jie padės pasiekti pageidaujamų rezultatų. Taigi, nuo ko vertėtų pradėti?

Įpraskite valgyti pusryčius

Jei ryte tiesiog išgeriate puodelį kavos ir išskubate į darbą, tikėtina, kad jūsų pietūs ir vakarienė yra gerokai sotesni. Ne veltui yra juokaujama, kad pusryčius vertėtų suvalgyti patiems, pietus pasidalinti su draugu, o vakarienę atiduoti priešui… Pusryčiai turėtų būti pagrindinis dienos valgis: jie turi būti pakankamai sotūs ir suteikiantys pakankamai energijos. Rinkitės košes, virtus kiaušinius ar kitus maistingus produktus, kurie jums suteiks energijos ar net padidins darbingumą.

Išbandykite maisto papildus

Jei siekiate, kad svorio metimas būtų kiek įmanoma spartesnis, jums gali praversti kokybiški papildai lieknėjimui, kurie ne tik pagreitins medžiagų apykaitą, bet taip pat suteiks energijos. Tokie maisto papildai yra praturtinti įvairiomis organizmui būtinomis medžiagomis, kurios gali užtikrinti kur kas geresnę savijautą.

Pomidorai. Vytauto Visocko nuotr.

Valgykite daugiau daržovių

Dauguma daržovių yra nekaloringos, todėl metant svorį jas tiesiog būtina įtraukti į savo  mitybos racioną. Suvalgius daržovių greičiau pajuntamas sotumas, todėl jas rekomenduojama valgyti prieš pagrindinį patiekalą (arba su mėsa/žuvimi).  Jei šviežios daržovės sudarys bent 50 procentų jūsų kasdienio valgiaraščio, tikrai greitai galėsite pastebėti teigiamus pokyčius.

Rinkitės sveikus užkandžius

Jei jums sunku atsispirti pagundai užkandžiauti, rinkitės tokius užkandžius, kurie būtų sveiki ir naudingi. Pavyzdžiui, vasaros metu galite suvalgyti saujelę sezoninių uogų, o žiemą – saujelę mėgstamų riešutų. Toks užkandis ne tik numalšins alkį, bet taip pat suteiks energijos.

Kuo daugiau judėkite

Kalnų dviratininkai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Pernelyg mažas fizinis aktyvumas – tai viena dažniausių antsvorio priežasčių. Daugybė žmonių dirba sėdimą darbą, ir kasdien nueina tik labai nedidelius atstumus, todėl vertėtų pagalvoti apie savo įpročių koregavimą. Į darbą ar į parduotuvę keliaukite pėsčiomis, vietoj lifto rinkitės kopimą laiptais, ir t.t. Fizinį aktyvumą didinkite palaipsniui: tikėtina, kad netrukus imsite stebėti, ar per dieną nueinate 10 000 rekomenduojamų žingsnių.

Atraskite mėgstamą fizinę veiklą

Net ir tada, jei tiesiog negalite pakęsti bėgiojimo ar prakaito liejimo sporto salėje, tikrai atrasite tokią fizinę veiklą, kuri jums teiktų džiaugsmą. Galbūt jus sudomins paplūdimio tinklinis, joga ar važinėjimas dviračiu? Bet kuri fizinė veikla tikrai padės pakoreguoti savo kūno formas, o svarbiausia yra tai, kad svorio metimas jums neatrodys tarsi katorga.

Sportuodami jaučiate energijos trūkumą?

Fizinį krūvį visuomet rekomenduojama didinti palaipsniui, nes priešingu atveju paprasčiausiai nualinsite organizmą, ir aktyvi veikla neduos jokių rezultatų. Vis dėlto, jei jaučiate, kad sporto metu jums stinga energijos, gali praversti maistas sportui iš mrbiceps.lt, kuris aprūpins organizmą svarbiausiomis medžiagomis ir padidins ištvermę. Žinoma, papildus visuomet vertėtų rinktis atsakingai: jei dvejojate, kuris pasirinkimas galėtų būti pačiu palankiausiu, tiesiog pasitarkite su specialistais, kurie jums tikrai nepagailės patarimų.

2021.07.25; 09:00

print

Vienas komentaras

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *